Blízcí a fanoušci nezapomínají ani na další zesnulé umělce. Hrob Dana Nekonečného zdobí slunečnice a plyšáci, Evu Pilarovou stráží půlmetroví andělé

Hrob Daniela Nekonečného a Evy Pilarové
Hrob Daniela Nekonečného a Evy Pilarové
Foto: ŽivotvČesku 2x
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2023

Kdo by to byl před lety řekl, že se tito tři umělci nakonec sejdou téměř vedle sebe. Místo posledního odpočinku na pražských Malvazinkách si kromě rodiny Karla Gotta vybral i manžel Evy Pilarové a dlouholetá partnerka Dana Nekonečného Zuzana Kardová. O hroby svých drahých zesnulých se pozůstalí s láskou a péčí starají, což je vidět z aktuálních fotografií, které pořídil redaktor ŽivotvČesku.cz. Osudová žena krále rozkoše Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že s dcerou Terezou chodí na Malvazinky na svého partnera zavzpomínat několikrát do týdne.

Výrazný umělec a milovník života Dan Nekonečný zemřel v březnu 2019 v pouhých dvaapadesáti letech. O půl roku později odešel do hvězdného nebe i zpěvák Karel Gott. Rodiny obou umělců si vybraly místo pro poslední odpočinek svých blízkých na Smíchovském hřbitově. Hroby obou pěvců od sebe dělí pár metrů a ve stejných místech přibyl na jaře 2020 hrob další slavné pěvecké hvězdy - Evy Pilarové.

Hrob ženské pěvecké legendy je vkusně udržovaný. Nechybí na něm květiny a rozsvícené svíčky, za pozornost stojí i dva plechoví andělé, kteří jistě měří kolem půl metru. Náhrobní desku se zpěvaččinou podobiznou a podpisem zdobí - stejně jako u Karla Gotta - sošky slavíků, které symbolizují její trojnásobné vítězství v hudební anketě.

Náhrobní kámen milovníka žluté barvy Dana Nekonečného se od ostatních liší už na první pohled. Vytesané slunce s ohnivými paprsky odkazuje na to, jak samozvaný král rozkoše miloval život a vše, co je s ním spojené. Kromě slunečnic a svíček visí na větvi stromu nad hrobem košík s plyšáky a srdíčkem. O místo posledního odpočinku laskavého showmana se stará dlouholetá partnerka Zuzana Kardová, jež pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že na hřbitov chodí s dcerou Terezou několikrát za týden.

"V sobotu jsem tam byla naposledy, chodím tam tak dvakrát týdně. A ve stejné uličce, kde leží Dan, tak mám bohužel i maminku, která odešla před rokem. Takže jsem tam de facto pořád," řekla pro ŽivotvČesku.cz družka zesnulého umělce, který proslul tím, že jeho vystoupení byla významně ve zlaté barvě.

"Zrovna jsem říkala dceři Tereze, že to místo mám zaplacené na 10 let, pak to ještě zaplatím a pak už se o to musí starat ona. Aby ten hrob fungoval pořád," doplnila Zuzana Kardová - Nekonečného osudová žena - pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.