Blízký kamarád prozradil, jaké měl před smrtí poslední přání Ivan Jonák. Věřil jsem, že si ho splní, říká DJ Uwa

Profimedia
DJ Uwa a Ivan Jonák
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 1. 2022

Éra devadesátých let přinesla řadu skandálních kauz, kdy jednou z nich byl neblaze proslulý podnik Ivana Jonáka (†59) s názvem Discoland Sylvie. Hosty klubu se stala mimo jiné řada celebrit, které si v prostorách podniku svobodně užívaly. Navíc Česká televize uvedla minisérii Devadesátky, jehož první díl se setkal s poměrně výrazným diváckým úspěchem. Dějově předchází Případům 1. oddělení a pojednává o skutečných tehdejších kauzách. Diváci tak spatřili třeba herce Michala Novotného (42), který velmi věrohodně zahrál právě Ivana Jonáka, o němž pro ŽivotvČesku.cz promluvil jeho blízký přítel Uwe Vaník (50), známý spíše jako DJ Uwa.

Devadesátky se minulou neděli dostaly téměř na dvoumilionovou hranici sledovanosti. Minisérii si pustilo 1,883 milionu diváků v kategorii starších patnácti let, což byl nejlepší výsledek celého začátku televizní roku 2022.

"Ivan byl charakter. Co řekl, to platilo a byla s ním velká sranda. Byl nad věcí a byl pro každou špatnost. Jeho velké přání a tedy i poslední, bylo, že sežene investora a obnoví lesk zavřeného Discolandu. To se mu bohužel už nesplnilo," řekl smutně pro ŽivotvČesku.cz legendární DJ Uwa, který se s kontroverzním podnikatelem seznámil v roce 1990 a o dva roky později pro něj, když se podnik otevřel, pracoval jako diskžokej .

Discoland Sylvie hostil slavné a před začátkem nového milénia se stal hvězdným podnikem, který se v noci měnil v doupě svodů a nekalých praktik. Tehdejším majitelem byl Ivan Jonák, jehož popularita mezi známými tvářemi raketově rostla. Aby taky ne, když jim dopřával pole působnosti. Zavítaly tam osobnosti jako Vilém Čok (59), Tereza Pergnerová (47) nebo Petr Janda (79), ale i třeba Karel Gott (†80) a řada dalších známých jmen.

Jonákovy aktivity skončily poté, co byl obviněn z nájemné vraždy své manželky Ludviky, jež zemřela rukou neznámého střelce v roce 1994. Důvodem jeho hrůzné myšlenky byl právě Discoland Sylvie, o který se s ženou přel.

Až v roce 2014 byl propuštěn, nakonec si odpykal 18 let za mřížemi, přesto, že obvinění z vraždy odmítal. Návrat zpátky do výdělečného byznysu se mu ale nakonec nepovedl, protože doba se výrazně změnila. Hříšný podnik měl být dokonce zbourán, ale záchranou se stal v roce 2018 podnikatel Petr Michovský, majitel stavební firmy, který zaujal místo nového majitele.

Dnes zůstává podnik zchátralý a je vidět, že se o něj už nikdo nestará. Oprýskané zdi a fasáda, malby na zdi od pouličních »umělců« a zrezivělé zábradlí. Zadní část je zarostlá zelení, která si žije svým životem. Místo už dávno není středem zájmu celebrit a slavných osobností a veškerá pozornost směřovaná k dřívějšímu hnízdu luxusu už je dávno pryč. Podle serveru Prazdnedomy.cz bylo horní patro v roce 2019 zrekonstruováno na byty, ale prostor diskotéky už nikdo nepoužívá. Ivan Jonák zemřel v únoru 2016 ve věku nedožitých 60 let, měl vážné zdravotní problémy – cizí zavinění policie vyloučila.

Pokud by tvůrci seriálu Devadesátky chtěli rozklíčovat všechny styky a vazby zavražděného ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu