Reklama:

Blondýna Alena Schillerová pojede na TikTok tábor. Úspěšný politik se bez sociálních sítí neobejde, míní politolog

Ministryně financí Alena Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

Je známo, že ministryně financí Alena Schillerová (57) stejně jako o svůj vzhled pečuje i o sociální sítě. Na těch se chlubí nejen účesy, které v poslední době poměrně často střídá, ale i fotografiemi z cest a akcí, kterých se účastní. Mezi českými politiky se o svou internetovou vizáž stará nejvíc a proto se zúčastní dětského tábora, kde se možní budoucí influenceři budou učit zacházet s platformou TikTok. "Já si myslím, že pro političku je účast na takových akcích nanejvýš vhodná. Když chce dnes někdo být úspěšným politikem, tak se bez sociálních sítích neobejde," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog.

Reklama:

Organizátoři tábora, kterého se mimo jiné zúčastní i Maru Rosecká z reality show Like House, oznámili účast ministryně financí na sociální síti. "Pozvání na náš tábor s tiktokery přijala i vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Paní ministryně je na sociálních sítích velice aktivní. TikTok je pro ni nicméně neprobádaná oblast. Těší se, až se s dětmi a našimi influencery setká a společně spolu strávíme hezké odpoledne," napsali na Instagramu.

Reklama:

O Aleně Schillerové je známo, že se o své sociální sítě poctivě stará a není dne, kdy by nepřidala alespoň jeden příspěvek. Sdílí fotografie a videa především z pracovního života, s kolegy a z akcí, kterých se účastní. V letošním roce se už na jeden dětský tábor podívala a to, že nyní míří na druhý, který je navíc zaměřený na sociální síť, je podle politologa dobře.

"Já si myslím, že pro političku je účast na takových akcích nanejvýš vhodná. Když chce dnes někdo být úspěšným politikem, tak se bez sociálních sítích neobejde. Ten tábor je sice primárně určen pro lidi, kteří ještě nemají volební právo, ale oni dorostou. Když jsou děti na sociálních sítích, tak mohou ovlivňovat rodiče a sdělit jim, co tam viděli," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek.

TikTok je síť, na které Alena Schillerová ještě profil nemá. To se ale po akci může změnit. "Když jste politik, je dobré se seznámit s prostředím sociálních sítí, vybudovat si tam profil. Konec konců i komunikovat s influencery je součást politické práce. Pokud jsou na té akci třeba desetileté děti, tak je vidět, že paní ministryně myslí daleko do budoucnosti. Sociální sítě jsou dnes základní součástí práce politika a vylepšování jejich profilů je logickým krokem," dodal Josef Mlejnek pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: