Bludy. Koronavirus je prý biologická zbraň USA, reagoval Roman Prymula na viroložku Pekovou

Viroložka Soňa Peková
Viroložka Soňa Peková
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

Ministr zdravotnictví Roman Prymula se zaměřil na články o umělém původu viru molekulární bioložky a genetičky Soni Pekové z laboratoře Tilia. V reakci na ně se rozpovídal o tom, že čipování lidí přes výtěrové tyčinky opravdu neprobíhá. A vir není biologickou zbraní USA.

Teorii, že koronavirus je biologická zbraň USA, označuje Prymula za »bludy«. Peková trvá dlouhodobě na své teorii, že nový typ koronaviru není přírodního původu. Dále je přesvědčena o tom, že virus do konce roku zmizí, protože podle jejího zkoumání oslabuje.

Prymula se k teorii Pekové vyjádřil a její teorie označil za výmysly. "Bludy. Koronavirus je prý biologická zbraň USA. Články o umělém původu viru citují Soňu Pekovou," nazval ministr zdravotnictví svůj příspěvek na Twitteru. V něm nepřímo uvedl, že teorie Pekové jsou desinformace.

"Soňa Peková se snaží tady interpretovat různé fantastické weby ze Spojených států, ale bohužel ta informace se téměř nikdy nezakládá na pravdě a je naprosto nedokazatelná. My jsme v situace, kdy tyto viry nemohly být stvořeny tak, jak je tady prezentováno. A vidíme, že pokud by si někdo představoval, že čip je inkorporován do naše těla prostřednictvím výtěrů, tak chci ubezpečit, že jsme v první etapě, tedy na jaře, jsme měli problémy s těmito výtěrovkami a museli jsme používat náhradní různé výtěrovky a tady nám Američané nepomáhali. To znamená, myslím si, že do té vaty, kterou jsme používali, asi čip nezabloudil," řekl ve svém twitterovém příspěvku Roman Prymula.

Peková je přesvědčena, že nejde o druhou vlnu epidemie, ale o druhou vlnu šílenství. A v nedávném rozhovoru pro Reflex uvedla, že je stále přesvědčena, že vir do Vánoc zmizí. Její manžel, lékař Miroslav Pek je mnohem mírnější. Brání Pekovou tím, že její vyjádření o tom, že vir do Vánoc zmizí, vycházelo z nějakých dat.

"To, jestli na tom trvá či netrvá, není podstatné. To byl nějaký její názor, který měla na základě nějakých dat a údajů. Nikdo neví, jak to bude dál," řekl stroze lékař a někdejší epidemiolog Miroslav Pek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.