Boj o turistu: Kanárské ostrovy zaplatí léčbu i repatriaci v případě nákazy koronavirem

Kanárské ostrovy jsou připraveny platit klientům, pokud se nakazí.
Kanárské ostrovy jsou připraveny platit klientům, pokud se nakazí.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2020

Řada destinací bojuje o každého turistu. Kanárské ostrovy jsou vůbec prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů souvisejících s koronavirovou nákazou.

Tamní úřady rozhodli, že návštěvníkům zaplatí případné repatriace, léčebné výdaje či náklady spojené s možnou povinnou karanténou pokud by se na své dovolené nakazili. Tamní ekonomika je závislá na cestovním ruchu a kvůli propadu klientely se snaží ostrovy bojovat zajímavým způsobem.

Kanárské ostrovy se tímto krokem snaží poskytnout turistům ještě více jistoty a klidu,“ citovala Česká televize Yaizu Castillovou, která v samosprávě ostrovů odpovídá za cestovní ruch.

Španělský ostrovní region podepsal smlouvu s pojišťovnou, která v případě nenadálých událostí spojených s nemocí COVID-19 uhradí turistům nově vzniklé výdaje. Podmínkou proplacení náhrad je skutečnost, že klient nebude nakažen před příjezdem na ostrovy.

Španělsko patří v rámci Evropy ke státům nejzasaženějším koronavirovou nákazou. I přes tuto skutečnost se snaží oživit ochromený turistický ruch.

Minulý týden ve Španělsku přibylo za jediný den 1525 nových případů, což je nejvíce od dubna. Nárůst byl patrný zvláště v Aragonii, Katalánsku a Madridu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.