Boj s nadváhou už vzdala. Čtyřicetiletá Christina Aguilera kašle na diety a je spokojená

Zpěvačka Christina Aguilera
Zpěvačka Christina Aguilera
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

Christina Aguilera má jeden z nejzvučnějších hlasů v hudebním průmyslu. Při každém jejím tónu se posluchačům ježí chlupy na rukou. V posledních několika letech na sebe ale víc než písněmi upozorňuje váhovými výkyvy, jednou je štíhlá, podruhé má zase pár kilo navíc. Nyní už se několik měsíců její váha nemění a ona sama říká, že se přijala takovou, jaká je. „Na dietách už nikdy nebudu, smiřte se s tím,“ řekla pro L’Officiel Italia.

Bývaly doby, kdy byla Christina Aguilera prototypem dokonalé slavné ženy. Hlas jako zvon, tělo jako z módního časopisu, nevinný obličej a duše rebelky. To už je hudbou minulosti a zpěvačka si to dlouho nechtěla přiznat.

Celé roky bojovala Aguilera se svou váhou jako lvice. Proslavila se jako štíhlá mladice a chtěla takovou ženou i zůstat. Zkoušela nejrůznější diety, bohužel se jo-jo efektu nevyhnula.

Více než vlastní nespokojenost ji trápilo, v jaké míře je kvůli své nadváze odsuzována. Odvážné oblečky jí podle fanoušků neslušely a bulvární plátky se plnily články o její nesoudnosti.

Změna myšlení

Christina Aguilera se za své tělo začala stydět a na veřejnosti i na svých koncertech se objevovala v oblečení, které bylo velmi zahalující oproti tomu, co nosila dříve. Pak se v ní ale cosi zlomilo.

Věčné boje s nadváhou Christina už vzdala a naopak se snaží šířit pozitivitu a dokazovat, že každé tělo je krásné. „Vždy jsem k sobě byla příliš kritická, tomu je konec,“ řekla při focení pro L’Officiel Italia.

Řekla, že na hubnutí už zanevřela. „Na dietách už nikdy nebudu, smiřte se s tím. To, co nás od jiných odlišuje, je to, co nás dělá krásnými. Svou krásu musíte přijmout a k čertu se vším ostatním.“

V neposlední řadě zpěvačka upozornila na to, že mysl dělá hodně. „Buďte sami k sobě milí, plujte ve vlastním proudu a nepřirovnávejte se k ostatním. Když budete sledovat to, co dělají oni, zapomenete se soustředit na to, co děláte vy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.