Bolest v srdci Keanu Reevese. Jeho sestře diagnostikovali leukémii. Herec udělal krásné gesto

Keanu Reeves a jeho sestra Kim
Keanu Reeves a jeho sestra Kim
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2020

Keanu Reeves (56) patří mezi oblíbené tváře Hollywoodu a jeho role Nea v kultovní sci-fi sérii Matrix odstartovala jeho úspěšnou hereckou kariéru. V osobním životě to ale neměl vůbec lehké. Těžké dětství, v dospělosti jeho partnerka přišla o miminko a v době největší slávy, kdy se měl těšit ze zaslouženého úspěchu, jeho sestře Kim Reeves (54) lékaři diagnostikovali rakovinu.

Kanadský herec s libanonskými kořeny a bratr tří sester – Kim, Emmy a Kariny, nikdy nepovažoval peníze a slávu za něco, co by mělo jakkoli měnit jeho potřeby a charakter. Jeho dětství nepatřilo k těm, na které by rád vzpomínal. Po rozpadu manželství rodičů s matkou Patriciou, která byla tanečnice, a mladší sestrou Kim odcestoval do New Yorku a posléze se přestěhovali do kanadského Toronta. Reeves nebyl zrovna vzorným studentem, a i když jeho matka nesouhlasila s rozhodnutím odejít ze školy, nakonec studií zanechal a rozhodl se věnovat tomu, co ho baví. Zprvu získal pár menších rolí, ale životní nabídka přišla až od sourozenců Wachovštích, kteří ho s nadšením obsadili do hlavní role kultovní série Matrix.

Jeho biologická sestra Kim žila svůj hollywoodský sen a snažila se také prorazit v herecké branži po vzoru staršího bratra. V roce 1991 v pouhých 25 letech jí však lékaři diagnostikovali leukémii a všechno se změnilo. Keanu Reevese to zasáhlo a nedokázal se smířit s vážným onemocněním milované sestry. 

"Když ležela v nemocnici, byl tam s ní po celou dobu. Seděl u její postele a držel jí za ruku," řekl blízký rodinný přítel magazínu People v roce 2001. "Můj bratr je princ. Poslouchá každé slovo, vnímá každou čárku za slovem, kterou říkám," dodala Kim Reeves. Sám herec o ni s láskou a trpělivostí pečoval a také chtěl podpořit kvůli nemoci sestry výzkum rakoviny, a tak daroval 70 % svého honoráře z filmu Matrix nemocnicím, které se zaměřují na léčbu leukémie. "Moje sestra je to nejdražší, co na světě mám. Peníze jsou to poslední, o čem přemýšlím. Z toho, co jsem vydělal, bych mohl žít po několik příštích století," řekl představitel Nea z Matrixu, jak uvedl magazín Hello!.

"Nemám žádnou luxusní vilu jako hollywoodské hvězdy. Nemám ani bodyguardy a nenosím drahé oblečení. Stále cestuju metrem, ale prostě to mám rád," prozradil herec pro BrightVibes. 

"Většina lidi mě zná, ale nezná můj příběh. Když mi byly tři roky, můj otec nás opustil. Navštěvoval jsem čtyři různé školy a bojoval s dyslexií, takže vzdělávání pro mě bylo náročnější než pro ostatní," dodal Keanu Reeves. Hercova sestra žije podle informací Daily Mailu v Římě. Slavný bratr ji jezdí navštěvovat a její nemoc diagnostikovaná v roce 1991 jejich sourozenecké pouto ještě mnohonásobně posílila. Společně bojovali deset let se vzácnou rakovinou krve Kim a herec byl tou hlavní osobou, která se o ni starala a byla jejím pečovatelem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.