Bolestivá zpráva pro ekonoma Sedláčka: Zemřela jeho žena, uznávaná socioložka Markéta

Markéta Sedláčková byla uznávaná odbornice.
Markéta Sedláčková byla uznávaná odbornice.
Foto: archiv TS / Katedra sociologie FF UK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2020

Velkou bolest v srdci má ekonom Tomáš Sedláček a s ním ji prožívají studenti i pedagogové z Katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Dne 16. dubna totiž nečekaně zemřela doktorka Markéta Sedláčková. Bylo jí pouze 43 let.

Paní doktorka byla nejen velkou kapacitou ve svém oboru, ale především člověkem, který dokázal do leckdy všedního akademického života vnést obrovskou dávku pozitivní energie,“ uvedli studenti, které zpráva zaskočila a jen těžko se z ní budou vzpamatovávat. Markéta Sedláčková patřila totiž k oblíbeným lidem.

Kromě FF UK pracovala Sedláčková i v Sociologickém ústavu Akademie věd. Tam se specializovala na sociální kapitál a demokracii, zkoumala také depresi jako sociální fenomén. 

„Zaskočeni zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že 16. dubna po intenzivní nemoci odešla ke svému nebeskému Otci,“ je uvedeno na parte, které je zveřejněno na webových stránkách katedry a najdete ho i v galerii.

Bolest po ztrátě milované ženy cítí i manžel Tomáš. Bolest v srdci cítí i jejich syn, rodiče a bratr s celou rodinou.

Lítost mezi studenty

 „Je to pro nás všechny strašný šok. Paní doktorka byla nejen velkou kapacitou ve svém oboru, ale především člověkem, který dokázal do leckdy všedního akademického života vnést obrovskou dávku pozitivní energie,“ uvedli na Facebooku studenti spolku SOCKA, které stejně jako celé okolí rodiny smrt nadané odbornice zaskočila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.