Bolestná rána: Ve věku 75 let zemřel Ladislav Potměšil. Odešel milovaný táta, říká syn Jan

Zemřel herec Ladislav Potměšil
Zemřel herec Ladislav Potměšil
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Smutných událostí v posledních týdnech a měsících přibývá. Herecký svět i veřejnost zasáhla zpráva o úmrtí legendárního herce Ladislava Potměšila, který odešel ve věku 75 let. Už v minulosti měl vážné zdravotní problémy. Informaci o jeho skonu potvrdil syn Jan Potměšil. "Dnes odešel milovaný táta, děda a přítel, co nezkazil žádnou srandu. Držíme jako rodina při sobě a jsem moc rád, že byl v posledních dnech právě rodinou obklopen," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Herec Ladislav Potměšil byl v hereckém odvětví legendou a zapsal se do paměti diváků v mnoha nezapomenutelných rolích. Znají ho jako majora Maisnera v kultovních komediích Byl jednou jeden polda, v roli otce z filmu Diskopříběh nebo jako Václava Nováka z populárního seriálu Hospoda.

"Dnes odešel milovaný táta, děda a přítel, co nezkazil žádnou srandu. Držíme jako rodina při sobě a jsem moc rád, že byl v posledních dnech právě rodinou obklopen. A zvláště chci ocenit úžasnou péči všech v nemocnici Motol a moc jim za to poděkovat," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz syn zesnulého herce Jan Potměšil.

V roce 2016 Ladislavu Potměšilovi lékaři sdělili vážnou diagnózu a kvůli metastazujícímu nádoru na páteři musel podstoupit náročné operace. V posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, že se necítí dobře. "Jsem docela vážně nemocný, po několika operacích," řekl ještě v únoru Ladislav Potměšil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.