Bouřky, vítr, ale tropický den s teplotou 36 stupňů Celsia. Meteoroložka popsala počasí na celý týden

Jiří Rubeš / CNC / Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 7. 2021

Českou republiku čeká v týdnu výrazně proměnlivé počasí. V úterý bude tropický den s teplotami nad 30 stupňů Celsia, o den později přijdou bouřky, které bude provázet silný vítr, kroupy a přívalový déšť. Nejteplejším dnem bude podle předpovědi čtvrtek. "Ve východních Čechách se budou teploty pohybovat kolem 30 stupňů a na Moravě a ve Slezsku vystoupí až na 36 stupňů," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Od začátku letních prázdnin je počasí poměrně hodně proměnlivé a stejný trend bude pokračovat také v týdnu od 5. do 11. července. Horké dny se budou střídat s intenzivním deštěm.

Během pondělí počasí ovlivní okluzní fronta, která přinese výraznou velkou oblačnost, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Na Moravě a ve Slezsku bude srážek méně. "Odpolední teploty vystoupí na letní hodnoty, tedy na 21 až 25 stupňů Celsia, na východě republiky bude až 27 stupňů Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Tropické teploty se v České republice rozprostřou už od úterý. Oblačnost bude tento den nejmenší z celého týdne. Denní teploty vystoupají na 28 až 32 stupňů Celsia. O stupeň více bude v odpoledních maximech ve východní části republiky v následujícím dnu.

"Ve středu bude docházet od západu k přibývání oblačnosti s deštěm a lokálně se objeví také silné bouřky, které bude provázet siný vítr, kroupy a přívalový déšť. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 stupňů. Na západě Česka se teploty budou pohybovat kolem 23 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku vyšplhají až ke 33 stupňům Celsia," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jak bude vypadat polovina týdne.

Největší vedro bude na území ČR ve čtvrtek. Pocítí ho zejména obyvatelé Moravy. "Odpolední teploty vystoupí v Čechách na 22 až 26 stupňů Celsia, ve východních Čechách se budou pohybovat kolem 30 stupňů a na Moravě a ve Slezsku vystoupí dokonce až k hodnotě 36 stupňů Celsia," uvedla expertka na počasí.

Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která počasí v ČR začne ovlivň...

Od pátku a během víkendu charakter počasí znovu ovlivní déšť. Bude převládat polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 22 a 30 stupni Celsia. Kombinace vysokých teplot a dostatek srážek by měly vytvořit vhodné podmínky pro růst hub, což o víkendu potěší hlavně houbaře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu