Brandon z Beverly Hills vůbec nestárne. Jason Priestley v 51 letech okouzluje ženy, ulovila ho však blond kráska

Herec Jason Priestley
Herec Jason Priestley
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 8. 2021

V devadesátých letech patřil mezi idoly dívek a žen a plakáty s ním zdobily nejeden pokoj. Herec Jason Priestley (51) se proslavil rolí pohledného studenta Brandona Walshe v kultovním seriálu Beverly Hills 90210. Ale čas plyne jako voda a z mladíka, kterého milují davy fanynek dodnes, dozrál v muže, jenž už oslavil padesátiny. »Beverly« mělo minulý podzim 30. výročí, ale představitel Brandona zůstává charismatický fešák.

Beverly Hills 90210 se stalo v devadesátých letech televizním hitem, za jehož úspěchem stojí dvojice známých producentů - Aarona Spellinga (†83), otce herečky Tori Spellingové (48), a Darrena Stara (59). Právě jméno Stara je podepsáno například i pod Sexem ve městě, Melrose Place nebo seriálem Znovu 20. »Beverly« si zamilovaly miliony diváků především z mladší věkové kategorie, na kterou primárně cílilo. Zaujal je příběh party středoškoláků, kteří prožívali lásky, ztráty a radosti i strasti přátelství.

Jednou z hlavních postav byl Brandon Walsh, bratr seriálové Brendy v podání Shannen Dohertyové (50). Zahrál si ho Kanaďan Jason Priestley, který zapůsobil nejen svým vzezřením, ale i dobráckou povahou a morálními hodnotami.

"Když se ohlédnu zpět, tak jsem překvapený, že jsem to zvládl. Bylo náročné být mladým mužem v Los Angeles… Nikdy jsem to ale nepovažoval za nějaký důkaz slávy a popularity. Člověk by musel být hlupák, aby tohle očekával. Brandon měl temnější období – ne, že by se z něj stal špatný kluk, ale začal dělat věci, které byly záludné, například milostný poměr s Lucindou Nicholsonovou (univerzitní profesorkou, pozn. red.). Zjistil jsem, že jeho příběh se stával komplikovanějším oproti tomu, co se odehrávalo na začátku celé show," řekl Jason Priestley v rozhovoru pro web Today.com.

Beverly Hills 90210 má za sebou třicáté výročí a dnes je z Priestleyho už padesátník, který však neztrácí své osobité kouzlo. Založil rodinu s manželkou a uměleckou maskérkou Naomi Lowde-Priestleyovou, s níž se v roce 2005 oženil na Bahamách. Spolu mají dvě děti – starší dceru Avu Veronicu (14) a syna Dashiella Orsona (12).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.