Reklama:

Bratr Tomia Okamury osočil hnutí Přísaha za opoziční divadlo. Koalici s ANO dává ODS, ne my, říká Robert Šlachta

Bývalý elitní policista Robert Šlachta
Bývalý elitní policista Robert Šlachta
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2021

S blížícími se volbami se začíná otřásat politická scéna. Vedou se rozsáhlé debaty o tom, kdo uspěje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny a získá mandát. Jednotlivé strany a hnutí vystupují do popředí, aby v posledních týdnech získaly co nejvíce voličů. A tak není překvapením, že se politici slovně pouští jeden do druhého. Hayato Okamura (54), který je starším bratrem předsedy SPD, si neodpustil komentář také k bývalému šéfovi ÚOOZ Robertovi Šlachtovi (50). "Pokud někdo dává koalici s hnutím ANO, tak je to ODS. Určitě nepatříme ke stranám, které už si rozdělují premiérské křeslo a ještě není po volbách," řekl předseda Přísahy pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Volby do Poslanecké sněmovny, které se konají od 8. do 10. října, představí nejen stálé kandidáty, ale také nové tváře. Jedním z »nováčků« je například politické hnutí Přísaha, které vzniklo na začátku letošního roku. Obavy a nejistota stále rostou a boj o křesla ve Sněmovně nabírá na intenzitě. Dochází k diskuzím a komentářům, které plní sociální sítě. Kandidát za KDU-ČSL v trojkoalici SPOLU (s ODS a TOP 09) Hayato Okamura se tentokrát opřel nejen do svého bratra, ale i nově vzniklé Přísahy.

"Tomiova SPD a Šlachtova »Přísaha« chtějí po volbách udělat vládní koalici s Babišem. Jejich nynější rádoby »opoziční« vystupování je jenom divadlo na lehkověrné voliče," napsal na svém Twitteru. Podle bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a současného předsedy hnutí Přísaha, je výše uvedené vyjádření naprosto mimo.

Reklama:

"Toho člověka vůbec neznám. To, co komentuje, je skutečně naprostý nesmysl. A pokud někdo dává koalici s hnutím ANO, tak je to ODS. Viz vyjádření pana Martina Kuby a podobně. V současné době se odmítáme bavit o nějakých koalicích a budeme se o nich bavit tehdy, pokud se dostaneme do Poslanecké sněmovny. Tedy až po volbách a s velkou pokorou k voličům, jestli nám ten mandát dají. Určitě nepatříme ke stranám, které už si rozdělují premiérské křeslo a ještě není po volbách," řekl Robert Šlachta v reakci pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: