Bratři Nedvědové se usmířili. František promluvil o společném koncertu. Já jsem s tím Jana oslovil, říká

Profimedia
Jan Nedvěd s bratrem Františkem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 6. 2021

Padesát let v manželství ukazuje na velkou oddanost a lásku. Zpěvák František Nedvěd (73) si s manželkou Marií po pěti dekádách zopakoval svatební obřad. Staronová svatba proběhla na pražské Staroměstské radnici. Nečekaným hostem slavnostního odpoledne byl jeho starší bratr Jan Nedvěd (74), který mu přišel pogratulovat ke zlaté svatbě a urovnat sourozenecké vztahy. V řešení je dokonce i možnost jejich společného koncertu v O2 aréně. "Já jsem s tím bratra oslovil, ale není to rozhodně nic potvrzeného," uvedl František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz.

Bratři František a Jan Nedvědovi dlouhé roky neměli zrovna ideální rodinné vztahy, důvodů rozepří a konfliktů bylo povícero. Přesto dokázal starší Jan udělat gesto, které bylo dojemným důkazem toho, jak pevné dokáže sourozenecké pouto být. Přišel totiž na Františkovu svatbu, kterou si zpěvák po 50letém manželství s milovanou Marií na počest výročí zopakoval.

Setkání bratrů proběhlo i s objetím a hodně se spekulovalo, o čem si spolu povídali. "Mluvili jsme tak nějak všeobecně. Byl jsem překvapený, že přišel, protože jsem o tom nevěděl. Nezval jsem ho, přišel sám s manželkou. Slyšel jsem o něm hrozné věci, ale není to pravda," řekl František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jejich setkání bude mít možná přesah do profesního života, a mohli by se tak společně potkat po letech i na pódiu.

"Na Strahově to asi nerozjedeme, tam se už nehraje. Zatím jen uvažuju zkusit O2 arénu, ale letos už to nestihneme, vypadá to možná na příští rok. Uvidíme, jak se to vyvine, vypadá to docela nadějně. Já jsem s tím bratra oslovil, ale není to rozhodně nic potvrzeného," sdělil František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz.

Dne 21. června 1996 se podařilo bratrům Nedvědovým vyprodat pražský Strahov, což bylo úctyhodné - tehdy počet návštěvníků přesáhl 60 tisíc. I tím se kromě svých nezapomenutelných hitů jako Růže z papíru, Toulavý ráno nebo Stánky zapsali do historie české hudební scény.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu