Britské ostrovy nás berou jako béčkové země. Slavia je ale schopná Arsenal porazit, myslí si Petr Švancara

Utkání Glasgow Rangers versus Slavia Praha
Utkání Glasgow Rangers versus Slavia Praha
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 4. 2021

Už ve čtvrtek se Slavia Praha ve čtvrtfinále Evropské ligy představí na hřišti Arsenalu. Po nervózním a brutálním zápase v Glasgow čeká »sešívané« další zápas na Britských ostrovech. Dnešní Slavia je schopná Arsenal porazit," řekla pro ŽivotvČesku.cz legenda brněnského fotbalu Petr Švancara (43).

Organizace UEFA ještě neoznámila, jakým způsobem uzavře utkání v Glasgow. Domácí tým tvrdí, že hráč Slavie Praha Ondřej Kúdela na hřišti rasisticky urážel Glena Kamaru. Vedení pražského týmu zase podalo trestní oznámení, protože právě Ondřej Kúdela měl být po utkání fyzicky napaden v útrobách stadionu.

Do zápasu s Arsenalem zbývají dva dny a do utkání nezasáhne právě Kúdela, který utrpěl zranění při utkání reprezentace ve Walesu. Je také otázkou, kdo bude hájit slávistickou branku. Ondřej Kolář po zákroku Kemara Roofeho není zcela fit a jeho start je zatím v teoretické rovině. Do branky se zřejmě postaví Přemysl Kovář či osmnáctiletý Matyáš Vágner.

Vynikající technik a fotbalový bohém Petr Švancara ale vidí šance otevřené. Současná Slavia Praha má momentálně ohromnou sílu a měla by favorita výrazně potrápit.

"Mluví ze mě fanoušek českého fotbalu, to si musíme přiznat. Arsenal je v tomto měření sil papírovým favoritem, ale Slavia a její výkony v posledních měsících mě přivedli k tomu, že je to vlastně otevřené a že Arsenal není zase tak obrovským favoritem. Klukům ze Slavie to jde v lize, v Evropské lize a jsou posilou i pro národní tým, kde jim to také skvěle funguje. Tři roky zpět bych při takové otázce řekl, že Arsenal je jasným favoritem, to už dnes ale neplatí. Já Slavii věřím a když vidím hru národního týmu, kde slávisti tvoří velkou skupinu, tak jsem zase hrdý. Když vidím tu hru jakou předvádí nebo i sebedůvěru v rozhovorech po zápasech, tak si myslím, že Slavia je dnes schopná Arsenal porazit. A pokud vypadnou, tak to bude podle mě těsné," odhadl pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara, který připouští, že týmy z Britských ostrovů se někdy na týmy z »Východu« dívají svrchu.

"Týmy z Britských ostrovů nás při zápase berou jako »béčkové« země, při zápase do nás těžce jdou. Podobně jako my na tom může být i Slovensko, Chorvatsko, Polsko… Podle mě nás berou jako »béčkové« země a když to na hřišti nejde, tak to neunesou a dostaví se frustrace a naštvanost," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara, když hodnotil to, co se odehrávalo v Glasgow.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.