Britský král Karel III. má rakovinu. Lékaři mu objevili nádor při zákroku, o prostatu se ale nejedná

Král Karel III.
Král Karel III.
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2024

Šokující zpráva přišla v pondělí z královského paláce, jak informuje britský deník Daily Mail. Podle oznámení, které zaskočilo celý svět, má král Karel III. rakovinu. Nejedná se však o rakovinu prostaty, jak by se dalo čekat. Podle oznámení lékaři objevili rakovinu při rutinním zákroku, který Karel III. minulý týden podstoupil. Jednalo se o problém se zvětšenou prostatou a s objevením zákeřné nemoci údajně nesouvisí.

Král Karel III. trpí rakovinou. Oznámil to v pondělí v oficiálním prohlášení britský královský palác. O specifikaci nemoci však oznámení neinformuje.

Pětasedmdesátiletého krále Karla III. trápí zdravotní problémy dlouhodobě. I když se nejednalo zatím o nic vážného, bolesti mu komplikovaly vykonávání běžných činností. Jak uvádí deník Daily Mail, Karel III. trpí chronickými bolestmi krku a zad.

Média si také začala v posledních letech všímat napuchlých králových prstů. Takzvané párkovité prsty lékaři označili za daktylitidu. Oteklé prsty jsou často příznakem zadržování vody, které může být zapříčiněno řadou zdravotních obtíží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.