Broněk Černý alias Venca Konopník prodělal operaci. Byl to talent, prozradil režisér trilogie Slunce seno

Broněk Černý alias Venca Konopník.
Broněk Černý alias Venca Konopník.
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2020

Všichni znají legendární trilogii Slunce, seno... A také jednu z hlavních postav Vencu Konopníka, které se excelentně zhostil Broněk Černý (59). Od dob, kdy se komedie z prostředí vesnického života natáčely, uplynula řada let. Režisér Zdeněk Troška (67) je s nadaným hercem v občasném kontaktu a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že Černý byl obdařen mimořádným talentem, ale také třeba to, že přibližně před rokem prodělal operaci, která mu zkomplikovala práci řidiče kamionu.

Hereckou kariéru pověsil Broněk Černý dávno na hřebík. Dalo by se říct, že hned po dotočení posledního dílu Slunce seno erotika. Následně si už jen »střihl« pár méně výrazných rolí. Poté změnil zaměstnání. Stal se řidičem kamionu. Kvůli operačnímu zákroku si ale musel dát na čas pauzu.

"S Broňkem jsem mluvil naposledy, je to přibližně rok. Prodělal operaci ramene a kvůli tomu nemohl vykonávat na čas práci řidiče. Pak jsme spolu nemluvili. Ale věřím, že je v pořádku," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška.

Když se Troška ohlédl za kariérou Broňka Černého, uznal, že se řadil mezi herecky přirozené talenty. "Byl v něm neskutečný potenciál. Byl přirozený. Na konkursu překvapil všechny," prozradil Troška s tím, že Černý si tehdy spletl kompars s konkursem.

"Přišel tam s kamarádem a myslel si, že si vydělá stovku na pivo. A já mu říkám, mladý muži, tohle není kompars, ale konkurs na hlavní roli. Už chtěl odejít, ale dal jsem mu úkol, který perfektně splnil. Tím se zrodila hvězda Boňka Černého alias Venci Konopníka. Jako herec byl neuvěřitelně přesvědčivý a dodnes vlastně nevím, proč s herectvím skončil. Je to podle mě škoda," uznal kvality muže, kterého zná celá Česká republika, a to zejména díky tomu, že v trilogii předvedl svůj přirozený talent.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala Černého, ale odmítl rozhovor. Z jeho slov se dalo vycítit, že dnes žije zcela jiný život a herectví je pro něho uzavřená kapitola.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.