Brutální případ týraného psa z pražských Kbel pokročil: Čeká ho zřejmě nový domov a individuální péče

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Otřesný případ týrání zvířete se odehrál v pražských Kbelích. 22letý David Vebr se dopustil nepochopitelného chování, když vzal teprve čtyřměsíční štěně a brutálně s ním praštil o zem a kopal do něj. Byl zachycen na videu, které šokovalo nejen ochránce zvířat, ale také lidi na sociálních sítích. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla Blanka Pokorná z Úřadu městské části Praha 19, kde je štěňátko v současné době a co ho čeká v budoucnu.

Případ Davida Vebra, který brutálním způsobem zacházel s malým pejskem, už řeší policie. S mladíkem, který se dopustil zrůdného činu, bylo zahájeno trestné stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířete. Štěně, které si vytrpělo strašné zacházení a navíc bylo extrémně vyhublé, snad ale najde štěstí v neštěstí. Dostalo se mu potřebné péče a zřejmě ho čeká nový domov. Je nutné upozornit, že video obsahuje drastické záběry a násilí.

"Budeme postupovat v souladu s právními předpisy. Řeší se umístění do náhradní péče. Aktuálně je štěňátko umístěné v útulku v Tróji, kde mají hodně pejsků. Do doby, než se celý případ vyřeší, nemůžeme předjímat. Tím, že se vlastně jedná teprve o čtyřměsíční štěně, chceme, aby mělo nějakou individuální péči," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Blanka Pokorná z Úřadu městské části Praha 19, kde stíhaný Vebr bydlí.

Snad se tak týraný pejsek dostane do dobrých rukou a bude mít šanci na nový a lepší život. "Měl by skončit u spolku, který se zabývá týranými pejsky a mělo by se k němu přistupovat individuálně tak, aby nebyl zavřený," dodala Blanka Pokorná pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.