Buclatý Matthew Perry už Chandlera z Přátel připomíná jen vzdáleně. Herec hodlá otevřeně promluvit o tom, co ho tak razantně změnilo

Herec Matthew Perry
Herec Matthew Perry
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2022

Závislost na alkoholu a lécích na předpis. Tito démoni dlouho ovládali život Matthewa Perryho (52), který se proslavil jako Chandler v seriálu Přátelé. Ačkoliv už je závislý pouze na cigaretách, boj s démony se na něm výrazně podepsal. To dokazují i nejnovější fotografie. Nyní konečně hodlá přiblížit, co přesně se mu dělo a jak do nejhoršího období sklouzl.

Problémy s alkoholem a nadměrné užívání léků na předpis mohli na herci vidět i fanoušci seriálu Přátelé, právě v této době totiž obojím trpěl. V několika epizodách byl vyhublý, pak byl ale kvůli odvykání v dalších dílech naopak velmi oteklý. Přestože se vypořádal se závislostmi, které mu roky komplikovaly život, bez následků na duši, tváři i těle se jeho boj neobešel.

Po loňském odvysílání filmu, v němž se všichni znovu po letech sešli, si celá řada příznivců všimla, že Matthew Perry mluví s obtížemi. Spekulace o tom, že je znovu závislý, byly později vyvráceny. Jak se ukázalo, herec byl čerstvě po zákroku zubů. Právě to způsobovalo jeho problémy. Nyní má být zcela v pořádku a hodlá se svěřit s tím, jaké pro něj byly nejobtížnější roky života.

"V minulosti toho o mně bylo napsáno mnoho. Myslím, že nadešel čas, aby lidé slyšeli můj příběh ode mě. Byl jsem na dně, byl jsem i vysoko, ale žiju, abych o svém životě vyprávěl, i když to jednu dobu vypadalo, že už tady nebudu. Vše se dozvíte v mé knize. Jen se omlouvám, že to není leporelo," řekl Matthew Perry, jak ho cituje společenský deník The Sun.

Na nejnovějších fotografiích je vidět, že se nejhůře stárnoucí herec z Přátel potýká s nadváhou. Problémy s hmotností se ho drží už léta, a to právě od doby, kdy odvykal. Přestože nyní nepatří mezi hollywoodské elegány a netěší se takové slávě jako dřív, je evidentní, že zažil už i horší časy. Aktuálně vypadá lépe, než tomu bylo například právě v době, kdy užíval léky a zapíjel je alkoholem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.