Bude to 10 let od premiéry Hry o trůny. Představitel Tyriona Lannistera vůbec nestárne

Peter Dinklage si získal miliony fanoušků
Peter Dinklage si získal miliony fanoušků
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2020

Úspěšný seriál Hra o trůny vyvrcholil závěrečnou osmou řadou. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v dubnu roku 2011. Mezi nejoblíbenější postavy rozhodně patřil Tyrion Lannister, kterého ztvárnil sympatický a zároveň v seriálu nejmenší herec Peter Dinklage (51), který překvapivě vůbec nestárne.

Seriálového Tytiona si každý pamatuje jako velmi inteligentního chlapíka, který má rád ženy a víno a je rádcem Daenerys. Ztvárnil ho Peter Dinklage, který byl velmi známým hercem už předtím. Znát ho můžete z filmů jako Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Dokažte mi vinu nebo Přednosta stanice.

Herecký bard je ženatý a věnuje se rovněž dabingu. V roce 2005 si vzal divadelní režisérku Ericu Schmidt. V roce 2011 se jim narodila dcera, jejíž jméno neprozradili. Média ji pojmenovala Zelig, toto jméno však Dinklage později popřel.

Od doby, kdy se seriál objevil na obrazovkách, uplynula dlouhá doba. Dnes se sympatický herec pyšní pořádnou motorkářskou bradkou a v ulicích je často vidět na koloběžce. Je na něm ale vidět jedno, že pořád vypadá stejně, až to působí, že popírá zákony stárnutí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.