Bude to klouzat. Česko zasype ve čtvrtek 10 centimetrů sněhu. Konzultantka počasí určila, kde se ho dočkají nejvíce

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2021

I třetí adventní víkend bude ve znamení zimního počasí. A zpozornět by měli zejména řidiči. "Na silnicích pozor na tvorbu náledí, zmrazků, po ránu ojedinělé mrznoucí mlhy," varovala před rizikovým charakterem počasí na českých silnicích pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že ve čtvrtek na východě území napadne až 10 centimetrů sněhu.

Čtvrtek bude na sněžení nejbohatším dnem z celého týdne. "Ráno může ležet na jihu území až pěticentimetrová sněhová pokrývka, během dne bude sněžit zejména ve východní polovině území, tam se může tvořit až 10 centimetrová sněhová pokrývka. Pozor, nová sněhová pokrývka může opět přinést komplikace v dopravě," upřesnila odbornice v oblasti počasí.

Dále se dá ve čtvrtek očekávat, že bude převládat velká oblačnost - zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Během dne v nejnižších polohách bude sněžení přecházet v déšť se sněhem. Odpoledne bude od západu docházet k ustávání srážek. Odpolední pocitové teploty se zastaví nejčastěji mezi -2 až 2 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, na východě území zpočátku dne ještě místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Jen přechodně očekáváme polojasno. Po ránu budou ojediněle mrznoucí mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky a po ránu mrznoucí mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle se může objevit sněžení. Během dne místy až polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.