Bude to těsné, ale postoupíme. Dominik Hašek řekl, jaký detail rozhodne utkání s Finskem

Legendární brankář Dominik Hašek
Legendární brankář Dominik Hašek
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2021

Zápasů, ve kterých jde o všechno, zažil obrovské množství. Legendární brankář Dominik Hašek (56) ví, že když na sebe narazí vyrovnaní soupeři, rozhodují detaily a správně zvolená taktika. "Křišťálovou kouli v ruce nemám, ale myslím si, že máme výbornou šanci na postup. Odhaduji, že to bude velmi napínavý zápas, ale klukům prostě věřím," zatipoval pro ŽivotvČesku.cz Dominik Hašek, jak bude čtvrtfinálový zápas proti Finsku vypadat.

Vítěz Stanley Cupu i olympijských her nikdy v ruce nedržel zlaté medaile ze světového šampionátu. Zkušeností s těžkými zápasy má ale Dominik Hašek obrovské množství. Tah trenéra Filipa Pešána, který nechal v utkání proti Slovensku odpočívat opory, chápe a hodnotí pozitivně.

"Bylo očekávané, že ti hodně vytížení hráči budou odpočívat. Trenér se určitě také bál, aby se před čtvrtfinále nezranili. Tito hráči odehráli klíčové situace a je dobře, že si odpočinuli. Podle mě trenér Filip Pešán rozhodl dobře a hráčům volno prospělo," řekl Dominik Hašek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hráči budou na zápas s Finy určitě připraveni dobře. Večer od 19:15 hodin čeká tuhý boj a těsný výsledek.

Brankář Dominik Hašek (57) oznámil, že končí s byznysem s energetickými nápoji. Po několik...

"Křišťálovou kouli v ruce nemám, ale myslím si, že máme výbornou šanci na postup. Odhaduji, že to bude velmi napínavý zápas, ale klukům prostě věřím. Podle mě bude zásadní nedostat gól v oslabení. Na hru v početní nevýhodě se musíme opravdu soustředit. Tipnu si tedy, že když nedostaneme gól v oslabení, tak postoupíme. Hra v oslabení může být tím rozhodujícím jazýčkem na misce vah," vysvětlil bývalý reprezentační brankář, který detail podle něj rozhodne o osudu české reprezentace na 85. hokejovém šampionátu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.