Reklama:

Budou odvetné akce. Poslanec Lubomír Volný popsal, jak jeho sympatizanti obejdou zákaz pohybu

Poslanec Lubomír Volný
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Robert Klejch / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Poslanec Lubomír Volný (47) byl v neděli zadržen na demonstraci v centru Prahy, protože podle policie si opakovaně odmítal nasadit roušku. Poslanec, který byl dříve členem SPD, popsal, co jeho sympatizanti nyní chystají. "Budou odvetné akce," uvedl Lubomír Volný pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Lubomír Volný proslul tím, že nenosí roušku ani respirátor a nepřijímá závěry a nařízení, která ohledně koronaviru šíří vědci a politici. V neděli odpoledne byl poslanec zadržen, protože nereagoval na policejní výzvu a roušku si během demonstrace nenasadil.

Reklama:

Na policejní stanici Lubomír Volný strávil tři hodiny. Říká, že na řadové policisty se nezlobí, protože jen plnili Hamáčkovy rozkazy. "Moje zadržení mělo vyprovokovat ty lidi. Za největší úspěch nedělní demonstrace považuji to, že se lidé z celé republiky sjeli do Prahy, že se jim podařilo překonat policejní opatření, která musela stát miliony korun. A hlavně považuji za úspěch, že nedošlo k naplnění přání pana Hamáčka, aby to skončilo krvavým střetem," uvedl poslanec pro ŽivotvČesku.cz již v neděli večer.

Lubomír Volný je přesvědčen, že policisté jednali protiprávně, když do Prahy na demonstraci odmítali pustit mimopražské. Poslanec jim doporučil, aby do formuláře uvedli, že k němu jedou na pracovní pohovor. To ale policisté považovali za účelové. Poslanec uvedl, že se bude s jeho přívrženci bránit.

"Chystáme odvetné akce. Z našeho úhlu pohledu se jednoznačně jedná o protiprávní jednání. Smlouvy jsou z právního hlediska platné a pro obě dvě strany, které je podepsaly, jsou závazné. Žádný policista si nemůže říct, že firmu XY do Prahy nechá projet a firmu ABC nenechá projet. Ti policisté se soustředili na jednu firmu a nenechávali lidi projet. Nenechali projet konkrétní lidi, kteří jeli na konkrétní výběrové řízení, to je jednoznačná diskriminace a zneužití pravomoci veřejného činitele. Budeme se bránit. Jediné, co mě na tom mrzí, že ta spravedlnost nyní může dopadnout na ty kluky a holky, kteří to prováděli, protože k tomu dostali rozkaz, že nikdo z Volného bloku nesmí projet. Dostali instrukce přímo na nás," řekl Lubomír Volný pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jakým způsobem hodlá pozvat veřejnost na další demonstraci.

"Na demonstraci dorazila velká skupina lidí, kteří přijeli na vlastní povolení. Jako OSVČ si potvrdíte práci kdekoliv v republice a můžete jet. Naším dalším krokem bude, že vyzveme naše sympatizanty, ať si zařídí živnostenský list a budou moci jezdit po celé republice," dodal poslanec pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: