Budoucí vládní strany si myslí, že když vyřídily Babiše, tak by teď mohly vyřídit prezidenta. Miloš Zeman ještě překvapí, říká Jiří Paroubek

Miloš Zeman a Jiří Paroubek
Miloš Zeman a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2021

Situace ohledně zdravotního stavu prezidenta nenechává chladným ani bývalého premiéra Jiřího Paroubka (69). Ústřední vojenská nemocnice řeší v současnosti se vší zodpovědností a naléhavostí senátní žádost, která se týká prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana (77). A to s ohledem na jeho způsobilost zastávat úřad hlavy státu. Uvedla to v sobotu písemně na dotaz mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Bývalý politik je názoru, že celá situace je účelová. "Myslím, že budoucí vládní strany si myslí, že když vyřídily Babiše, tak by teď mohly vyřídit prezidenta. To je celé," okomentoval pro ŽivotvĆesku.cz Jiří Paroubek.

Celá věc v očích veřejnosti působí tak, že prezidentská kancelář ohledně stavu prezidenta mlží. Řadu otazníků navíc vyvolala návštěva hlavy státu v nemocnici předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (47), která je spojena s nejasnostmi a protichůdnými vyjádřeními. Policie na základě oznámení navíc řeší pravost prezidentova podpisu na rozhodnutí o svolání nové Sněmovny.

S žádostí na vojenskou nemocnici se předseda Senátu Miloš Vystrčil (67) obrátil z pověření vedení horní komory poté, co Kancelář prezidenta republiky na obdobnou žádost do pátku nereagovala. Důvodem žádosti jsou nejasnosti kolem zdravotního stavu Miloše Zemana, který byl minulou neděli po třech týdnech opětovně hospitalizován.

"Jde jen o politický manévr a všechny řeči o tom, jestli může vykonávat svůj úřad či nikoliv jsou, je týden nemocen... Václav Havel byl nemocen celé dva roky a nikdo se o tom nebavil. Po týdnu už z toho dělají takovou potřebu. Myslím si, že Miloš Zeman je překvapí ještě svou vitalitou," zhodnotil situaci kolem prezidentova zdraví a jeho schopnosti vykonávat úřad expremiér Jiří Paroubek.

Sněmovně v předvolebním složení končí mandát příští týden a v povolebním složení se dolní komora sejde 8. listopadu. Po jejím ustavujícím zasedání má dosluhující premiér Andrej Babiš (67) předat prezidentovi demisi nynější vlády. "Času je relativně dost," dodal Miloš Vystrčil pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.