Bundy a čepice dolů. Nový týden přinese teplotní rekordy. Kam vyšplhá rtuť teploměru, upřesnila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2021

Pravděpodobně poslední záchvěv příjemných teplot stoupajících téměř k letním hodnotám. Takové počasí přinese následující pracovní týden, kdy ve středu teploty v maximech mohou vystoupat až ke 20 stupňům Celsia. Přestože o víkendu už se ochladí, teploty budou stále příjemné. "V příštím pracovním týdnu nám bude zpočátku proudit teplý vzduch od jihozápadu," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, díky čemu se na čas dočkáme oteplení.

Počasí posledních dní už připomínalo nefalšovaný podzim, na vrcholcích některých hor se už dokonce objevil první sníh. V následujícím týdnu ale bude ještě možné na pár dní odložit zimní bundy a užívat si nadprůměrných teplot. "V příštím pracovním týdnu nám bude zpočátku proudit teplý vzduch od jihozápadu. Ve středu se můžeme těšit až na 20 °C a četné teplotní rekordy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ještě v pondělí a v úterý hlavně ranní teploty vysoko vůbec šplhat nebudou. "V pondělí bude jasno až polojasno. Po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Odpolední teploty 11 až 15 °C. V úterý bude polojasno až oblačno, na severu až zataženo a tam ojediněle přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 6 až 2 °C, četné přízemní mrazíky. Odpolední teploty 13 až 17 °C," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude začátek nového týdne.

Už ve středu pak bude možné se hřát na slunci, teploty vystoupají velmi vysoko a je velmi pravděpodobné, že dojde k překonání dosavadních teplotních rekordů. "Ve středu bude polojasno. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, na jaké počasí se můžeme těšit v polovině pracovního týdne.

Před víkendem budou teploty jen o něco nižší. "Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 14 až 18 °C. V pátek bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 14 až 18 °C," upřesnila odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz, o kolik stupňů teploty po příjemné středě klesnou.

Víkend přinese další ochlazení, v neděli už bude oproti nejteplejšímu dni v týdnu o celých 5 stupňů méně. "V sobotu bude oblačno, místy přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 8 až 4 °C. Odpolední teploty 12 až 16 °C. V neděli bude oblačno, místy přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 3 °C. Odpolední teploty 11 až 15 °C," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude závěr týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.