Bydlení dvojnásobného ministra Jana Hamáčka. Kvůli nové manželce opustil byt za miliony

Ministr Jan Hamáček
Ministr Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz

Ministr vnitra a od dubna pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí Jan Hamáček (42) je v současnosti podruhé ženatý. V loňském srpnu se jeho novou chotí stala Gabriela Kloudová (38). Předtím se stačil rozvést s dnes už exmanželkou Kamilou, které přenechal byt v Mladé Boleslavi v hodnotě několika milionů korun. "Byty o velikosti 3+1, tedy pro rodinu s dětmi, se v této lokalitě prodávají v rozmezí 3,5 až 5 milionů korun," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Švára ze známé realitní kanceláře.

S manželkou Kamilou, se kterou byl 13 let, má Hamáček dva nezletilé syny Lukáše a Matyáše. Dnes už s nimi byt v novostavbě v Mladé Boleslavi logicky neobývá. Ten vyměnil za rodinný dům, v němž žije se svou druhou manželkou, na kterou je i psaný. Aktuálně je na Hamáčka psaná jen chalupa v okrese Nymburk.

Hamáček dnes už ale žije v Praze a podle všeho s novomanželkou v rodinném domě. Kloudová je, stejně jako Hamáček, jednou rozvedená. Za manžela si před časem vzala bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Vávru (60). O tom, že má s muži v politice nemalé zkušenosti, hovoří skutečnost, že na sebe poprvé upozornila jako klíčová spolupracovnice Mirka Topolánka, následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Štěstí poté zkusila ve sněmovních volbách za hnutí Jany Bobošíkové (55) Hlavu vzhůru, ale neúspěšně. V roce 2014 následně byla spolupracovnicí bývalého vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). V minulosti se také objevovala v přítomnosti vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (47).

Paradoxem je, že ještě před více než třemi lety Jan Hamáček věřil, že se mu osud vysokých politiků, tedy že jeho manželství s přílivem funkcí skončí, vyhne obloukem. "Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," věřil, že roli dobrého manžela a otce zvládne.

Hamáček nakonec skončil tak jako řada politiků před ním. Jistě si mnozí pamatují osudy politiků, jakými jsou Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Petr Nečas a další. Všichni si našli s vyšší funkcí jinou ženu.

Jeden z nejvýraznějších a nejstřeženějších domů v Praze prošel kolaudací. Opoziční politik...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.