Bydlení ve věži s meditační místností. Televizní moderátorka Čejková ukázala své království

Moderátorka Eva Čejková
Moderátorka Eva Čejková
Foto: Se svolením Evy Čejkové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 4. 2021

Televizní moderátorka Eva Čejková svůj domov vyladila do posledního detailu. Návštěvám, které k ní zajdou, ukazuje, že i na Karlínském náměstí v Praze lze vykouzlit kousek Indie. "Bydlím v podkrovním bytě s nádhernou věžičkou, která je vlastně takovým dívčím velikým snem – mít svou vlastní malou modlitebnu, kam si zalezu a můžu si číst, meditovat či si pustit pohodovou muziku," uvedla moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

Spokojená rodina a domov, kam se člověk rád vrací, jsou veličiny, na kterých se musí pořád pracovat a vždy se najde něco, co je dobré vyladit do posledního detailu. Moderátorka Eva Čejková, která za svůj vzor považuje americkou superstar Oprah Winfreyovou, ukázala, jaké čarovné místo dokázala vytvořit na Karlínském náměstí. Když do bytu přijde návštěva, tak se přenese někam daleko mimo Prahu.

"Bydlím už 5 let na Karlínském náměstí s unikátním výhledem na kostel Sv. Cyrila a Metoděje. Bydlím v podkrovním bytě s nádhernou věžičkou, která je vlastně takovým dívčím velikým snem – mít svou vlastní malou modlitebnu, kam si zalezu a můžu si číst, meditovat, občas si posmutnit, jindy zase naopak si tam pustit pohodovou muziku a užít si večer po úspěšném dnu. Celkově mám ráda takové ty své koutky, místečka, kde mám buď spoustu knih, své šperky a voňavky a nebo sbírku svých více než padesáti andělů a nebo cokoliv z budhismu," uvedla sympatická moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

Žena, která každou sobotu provází diváky pořadem Na houpačce přiznala, že životní energii i moudrost hledá mimo jiné v buddhismu. "Příběh o Buddhovi a knihy o buddhismu mi daly opravdu hodně. Chci je mít pořád na očích a vedle Buddhy mám pocit, že mi pořád dávají sílu. Jsem přesvědčená o tom, že je důležité mít se rád a mít někoho, kdo dohlédne na to, aby tomu tak bylo. A já si vybrala takto. Navíc si myslím, že mohu svou lásku posílat dál, což je skvělé poslání," popsala pro ŽivotvČesku.cz svůj přístup k životu sympatická dáma.

Nejmagičtějším místem jejího království je věžička s pohodlným rozkládacím křeslem. Kamarádi se prý vždy ohlásí na přespání s tím, aby jim rozestlala ve věžičce. "Mám pocit, že občas návštěvy u nás chtějí spát hlavně díky této věžičce," přiznala Eva Čejková s tím, že pro ni ale představuje pevný bod jejího domova kosmetický koutek. "Myslím si, že takový koutek potřebuje každá žena. Vysloveně ženský element v bytě, kam se může ukrýt, mít schované tajnosti, propriety pro krásu. Takový prostor by měl pro muže být obestřený tajemstvím," dodala pro ŽivotvČesku.cz se smíchem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.