Byla mladá a okouzlující. Jiří Paroubek popsal první rande s bývalou manželkou Zuzanou

Zuzana Paroubková a Jiří Paroubek
Zuzana Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2021

Přibližně před čtyřmi roky byla Zuzana Paroubková (63), první žena Jiřího Paroubka (68), zdravotně relativně v pořádku. Už v říjnu 2017 ale pak při chůzi využívala podporu hole, kterou se podpírala až do loňského ledna. Následně prodělala operaci kyčle. Podle slov jejího exmanžela se jí ale daří dobře, samozřejmě v rámci zdravotních možnosti. Oba manželé spolu žili dlouhých 28 let, než došlo k rozvodu. Bývalý předseda vlády pro ŽivotvĆesku.cz popsal, jak se s bývalou manželkou seznámili.

První manželka bývalého předsedy vlády Jiřího Paroubka se už před lety svěřila s tím, že trpí skoliózou páteře. Deformace je důvodem, proč se stav Zuzany Paroubkové během pouhých dvou let výrazně zhoršil. Zatímco na svatbu svého syna v dubnu 2017 přišla o holi, letos v dubnu po operaci kyčle si už pomáhala skútrem pro seniory.

Bývalý předseda vlády ale na svou exmanželku nedá dopustit. Stará se o ni, jak může, a to i přesto, že v září roku 2007 se rozvedli. Jiří Paroubek nikdy ze své hlavy nevytěsnil den, kdy se se svou první ženou poznali.

"Se Zuzanou jsme se poznali ve vinárně ve Slovanském domě, která se jmenovala Svíčkárna, protože se sedělo u svíček. Byl to prostor přibližně pro 200 až 250 lidí. A bylo to možná největší seznamovací místo v Praze v té době v závěru 70. let. Byla mladá, hezká, příjemná, okouzlující, takže byla zajímavá," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, který má z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou syna Jiřího (37).

"Vycházíme se Zuzanou spolu velmi dobře. Učí mě dvakrát v týdnu francouzsky, takže vztahy máme dobré a přátelské," popsal, že i přes smutný rozpad manželství zůstali přáteli.

V listopadu 2007 se Paroubek oženil podruhé - s tlumočnicí Petrou Kováčovou, která přijala jeho příjmení. Aktuálně soud řeší jejich rozvodové řízení. "Domnívám se, že rozvod by mohl proběhnout v řádu týdnů," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.