Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová podpořila dobrou věc. Využila k tomu svůj umělecký talent

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová
Foto: Nextofo
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Bývalá olympijská reprezentantka Gabriela Koukalová (30) je známá osobnost, která ráda podpoří charitativní akce a dobrou věc. Aby pomohla lidem, kterým život připravil těžké zkoušky a nemají to zrovna lehké, ať už ze zdravotních nebo osobních důvodů, rozhodla se využít umělecké vzdělání a tvůrčí talent.

Gabriela Koukalová má nejen sportovní talent, ale dřímá v ní umělecká duše. Rozhodla se pomoci těm, kteří to potřebují a podpořila neziskovou humanitární organizaci Charita Česká republika, která poskytuje zdravotní i sociální služby. "Dnes mám pro dva z Vás malé dárky. Jsou to náramky, které jsem navrhla na podporu Charity Česká republika. Jedná se o nejstarší dobročinnou organizaci u nás, která pomáhá např. lidem v tíživé životní situaci, zdravotně postižným, dlouhodobě nemocným, umírajícím nebo třeba obětem domácího násilí," představila charitativní spolupráci Gabriela Koukalová, která v roce 2019 oficiálně ukončila sportovní kariéru.

Krásná moderátorka, která se stala novou tváří hvězdného pořadu Showtime na TV Prima, nedávno rozvodem definitivně ukončila dlouholetý vztah s manželem a úspěšným badmintonistou Petrem Koukalem (34), za kterého se provdala v roce 2014 v gotickém chrámu v Panenském Týnci.

Gabriela Koukalová využila svého uměleckého talentu a pro neziskovou organizaci navrhla náramky. Není se čmu divit, protože vystudovala Vyšší odbornou uměleckou školu v rodném Jablonci nad Nisou a k umění a kreativní tvorbě má blízko. Zabývá se i návrhem šperků. Aktivně podporuje také nadaci Fond Gábi, která funguje v rámci nadace Konta bariéry a podporuje lidi s handicapem a poruchami příjmu potravy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.