Bývalá Bond girl hořce lituje plastik. Teď už bych na žádnou nešla, říká herečka Britt Eklandová

Herečka Britt Eklandová
Herečka Britt Eklandová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2021

Herečka Britt Eklandová (78) se celosvětově proslavila, když si zahrála roli Bond girl ve snímku Muž se zlatou zbraní z roku 1974. Tehdy jí bylo pouhých 32 let a oslňovala svou krásou. S přicházejícím věkem ji trápilo, že už nevypadá tak mladě a rozhodla se podstoupit řadu plastických operací. Nyní jich hořce lituje a přiznává, že na žádnou další už by nešla. Vliv na její nynější postoj má především nepříjemná zkušenost se zákrokem v Paříži.

Švédská herečka Britt Eklandová v mládí bývala ženou, která se zlatými vlasy, velkýma modrýma očima a perfektní postavou odpovídala tehdejším ideálům krásy. Bývalá Bong girl z filmu Muž se zlatou zbraní byla ze stárnutí nešťastná a už krátce po 50. narozeninách podstoupila první plastickou operaci. Dnes všech lituje.

"Každý má právo si vybrat, jestli plastickou operaci podstoupí, nebo ne. Já jsem na ně šla po padesátce a znovu už bych nad nimi neuvažovala. Nechci vypadat jinak než člověk, kterým opravdu jsem," řekla Britt Eklandová v rozhovoru pro magazín Platinum.

Názor na estetické zákroky Eklandová změnila poté, co podstoupila nevydařenou výplň rtů. "Lékař mi aplikoval látku zvanou articol. Ta byla v 90. letech populární, ale dnes je její použití považováno za riskantní. Její efekty jsou trvalé a dnes už ji odborníci nepoužívají," přiznala herečka.

S tím, co jí jedna nepovedená procedura způsobila, se slavná Švédka už smířila. "Vím, že jsem si tím nenávratně zničila obličej, ale co nadělám. Teď se cítím dobře a těžkou hlavu si ze svého vzhledu nedělám. Stárneme všichni a nemá smysl si na to stěžovat," vysvětlila někdejší Bond girl.

"Podívala jsem se na fotografie a porovnala jsem, jak jsem vypadala před zákrokem a po něm. Pak jsem docházela na bolestivé injekce, které tu látku aspoň trochu rozpustily. Dnes vím, že všichni míříme v životě jedním směrem a plastické operace na tom nic nezmění. Musíme se o sebe jen dobře starat," doplnila Britt Eklandová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.