Bývalá dětská hvězda prošla nelichotivou proměnou. Amanda Bynesová je kvůli drogám k nepoznání

Bývalá dětská hvězda Amanda Bynes
Bývalá dětská hvězda Amanda Bynes
Foto: Profimedia.cz

Bývalá dětská hvězda Amanda Bynesová (35) v minulosti zářila nejen v seriálech, ale především v teenagerovských komediích. Její kariéra byla přetnuta závislostí na drogách, alkoholu a psychickými potížemi. Každá z jejích snah o návrat na výsluní nakonec dopadla fiaskem. Dnes je z dříve půvabné blondýnky oteklá černovláska, která si nechala na obličej vytetovat srdíčko.

Amanda Bynesová byla už během dospívání velkou hvězdou. Nejprve zářila v dětských filmech a seriálech, poté v teenagerovských romantických komediích a později měla i svůj vlastní sitcom. S drogami nezačala proto, že by neusnesla tíhu slávy, ale proto, že zpočátku neměla ráda alkohol a chtěla se bavit s kamarády.

Americké dětské hvězdy mají takovou pověst, že když nejvíc září, čeká je v brzké době pád. "Poprvé jsem se marihuany dotkla v 16 letech. Pak jsem ji začala kouřit pravidelně, i když si všichni mysleli, že jsem hodná holka. Nebyla jsem závislá a nedělala jsem pod vlivem hlouposti," řekla bývalá herečka magazínu Paper.

"Později jsem pila alkohol a zkoušela i tvrdé drogy, na extázi jsem se bavila. Kokain jsem měla asi třikrát, ale nijak mě neoslovil, nebyla to droga, kterou bych chtěla užívat pravidelně, nic mi to nedávalo. Nejraději jsem měla Adderall, to je amfetamin, o kterém jsem četla, že se po něm hubne. I pocitově mi po něm bylo dobře," vysvětlila Amanda, kterou dodnes trpí psychickými problémy.

Bynesová je dnes úplně jinou ženou, než jakou si její fanoušci pamatují. Vlasy si obarvila na černo, ven téměř nevychází, na obličeji má vytetované srdíčko a každý její pokus o vzkříšení kariéry dopadl fiaskem. Vliv na to může mít i fakt, že se pod vlivem drog objevovala i na natáčení.

Americká herečka Amanda Bynes (34) bývala hvězdou oblíbených romantických komedií – zahrá...

Posledních několik filmů vytvořilo Amandě nepěknou pověst i přesto, že diváky bavily. "Chodila jsem na natáčení pod vlivem. Pamatuji si, jak jsem si u jedné scény úplně sjetá říkala, jak tlustou mám ruku. Vydeptalo mě to a se slzami v očích jsem utekla. Nesoustředila jsem se na práci," doplnila bývalá hvězda, která čas od času skončí v psychiatrické léčebně a má na kontě i pár záznamů v trestním rejstříku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.