Bývala hvězdou přehlídkových mol. Linda Evangelista zaplatila vysokou daň za touhu po kráse. Dnes se skrývá před zraky lidí

Bývalá supermodelka Linda Evangelista
Bývalá supermodelka Linda Evangelista
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2021

V devadesátých letech bylo její jméno skloňováno v samých superlativech a patřila mezi hvězdy přehlídkových mol a titulek módních magazínů. Linda Evangelista (56) byla považována za světovou supermodelku s charakteristickými rysy ve tváři a pronikavýma očima. Udělala však chybu, která se na její jinak téměř nestárnoucí tváří hodně podepsala. A ty bohužel příroda mnohdy neodpouští a zákrok může mít zásadní vedlejší účinky.

Stala se módní ikonou a miliony žen a dívek si přály být nejen na jejím místě, ale také vypadat jako ona. Linda Evangelista byla tváří mnoha světových značek – točila reklamy a dělala kampaně například pro francouzskou kosmetickou společnost L'Oréal a objevila se také ve videoklipu na hit Freedom zpěváka George Michaela (†53). Okouzlovala svým neotřelým půvabem a především výraznými rysy. I když se rozhodla pro chlapecký sestřih a ostříhala si dlouhé vlasy, neztratila ženskou krásu.

V posledních pěti letech se však stranila společnosti a bohužel to mělo svůj důvod. V rámci touhy po omlazení se rozhodla pro zákrok, který ovšem napáchal naopak škody. Proceduru, která patří mezi nejúčinnější metody redukce tuku, kdy se tukové buňky zamrazí. Jenže u ikony »devadesátek« se projevil vzácný vedlejší účinek, kterým je naopak přibývání tukových buněk.

"Nezničila mi pouze živobytí, ale uvedla mě do bludného kruhu hlubokých depresí, intenzivního smutku a toho nejhlubšího pohrdání sama sebou," přiznala Linda Evangelista, jak uvedlo BBC. O svůj příběh se podělila na sociálních sítích, kde reagovala také řada známých osobností.

Jednou z nich byla anglická supermodelka Karen Elsonová (42) s dojemným vzkazem. "Sladká Lindo. Vroucně tě miluju, jsi tak odvážná a úžasná," vzkázala a vyjádřila tak podporu ženě, kterou dlouhá léta její krása živila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.