Bývalá žena Karla Gotta bojuje o život. Covid přišel po očkování. Maminka je na tom zle, bojí se Dominika

Antonie Zacpalová s Karlem Gottem
Antonie Zacpalová s Karlem Gottem
Foto: Profimedia.cz

Matka Dominiky Gottové (85) a bývalá partnerka zesnulého zpěváka Karla Gotta (†80) bojuje se zákeřným koronavirem. Antonie Zacpalová (85) se nakazila i když už byla jednou proti nebezpečné nemoci očkována. Lékaři jí ale nepodali druhou očkovací dávku. "Maminka je na tom zle. Štve mě, že dostala jen první dávku vakcíny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dominika Gottová.

Bývalá tanečnice a chvilková láska Karla Gotta dostala první očkovací dávku proti koronaviru v polovině ledna. Antonie Zacpalová, která v současné době žije v domově pro seniory v pražských Vysočanech, měla díky svému vysokému věku na vakcínu nárok mezi prvními.

Jenže druhé dávky se matka Dominiky Gottová zatím nedočkala a objevily se obrovské problémy - Antonie Zacpalová se nakazila a v současné době je její stav velmi vážný.

"Maminka je na tom zle, ale doufám, že se z toho dostane. Pracovníci domova, kde žije, jí dávají léky na srážení teploty, Voláme si, ale je zesláblá. Tak ty hovory nemohou být dlouhé," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zaskočená a smutná Dominika Gottová, která se velmi bojí, aby její matka neodešla za jejím otcem.

Antonie Zacpalová byla baletkou Karlínského divadla, s Karlem Gottem se seznámila během natáčení klipu k písni Lady Carneval, ve kterém účinkovala. Se slavným zpěvákem otěhotněla ve svých 37 letech. Dominika Gottová se narodila 25. červen 1973. Karel Gott se k Dominice hlásit nechtěl, přijal ji veřejně až v roce 1982.

Vláda České republiky by do konce léta chtěla proočkovat 5,5 milionu obyvatel České republiky. Což je přibližně 60 až 70 procent populace. Vakcína je ale velmi nedostatkové zboží očkování v České republice postupuje velmi pomalu. Premiér Andrej Babiš (66) dokonce uvedl, že situaci by mohla pomoci zlepšit ruská vakcína Sputník V. Tu ale neschválila Evropská léková agentura.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.