Bývaly hvězdami a velkými dívčími vzory. Sestra dvojčat Olsenových vysvětlila, proč se stáhly do ústraní

Ashley Olsenová a Mary-Kate Olsenová zažily v dětství a dospívání velkou slávu
Ashley Olsenová a Mary-Kate Olsenová zažily v dětství a dospívání velkou slávu
Foto: Profimedia.cz

Ashley Olsenová (34) a Mary-Kate Olsenová (34) zažily v dětství a dospívání takovou slávu, s jakou se v jejich věku musela vyrovnávat málokterá hvězda. Díky svým filmům vydaly i několik knih, jejich fotkami bylo potisknuté oblečení, ale hlavně už neudělaly krok bez toho, aby je někdo nepozoroval. Později se začaly zaměřovat na módu a časem se stáhly úplně do ústraní. Jejich sestra Elizabeth Olsenová (31) vysvětlila, proč to udělaly. Jejich sláva v dětství děsila i ji.

Nelichotivá proměna dvojčat Olsenových v posledních letech nemohla ujít pozornosti lidí. Boj s anorexií, společná plastika nosu, fotografie s cigaretou u úst, taková je nedávná historie žen, které bývaly dívčími vzory.

Ashley i Mary-Kate se postupně stahovaly do ústraní a dnes pouze spravují stránku své módní značky The Row, kterou založily v roce 2006. O výdělek tak mají postaráno aniž by bavily publikum ve filmech nebo dávaly na odiv své soukromí.

Dvojčatům bere vítr z plachet jejich mladší sestra Elizabeth Olsenová, které jsou vděčné za to, jak málo pozornosti je dnes věnováno jim. Právě díky jejich slávě se ale Lizzie, jak jí rodina přezdívá, herečkou stát dříve nechtěla.

Byly časy, kdy Ashley a Mary-Kate fotografové pozorovali bez ustání, to špatně snášely ony, i dnes jednatřicetiletá Elizabeth. "Bylo to naprosté šílenství. Byla jsem se sestrami v autě a najednou se kolem shlukli paparazzi, děsilo mě to,“ zavzpomínala pro deník The Sun.

Přehnaná pozornost neměla na dvojčata Olsenova dobrý vliv a byla hlavním důvodem, proč zmizely z filmů a proč se uchýlily jen k vedení své značky. Dnes se jen málokdy stane, že je fotografové zachytí venku a komentují jejich vzhled. Stres se na nich podepsal a Elizabeth byl jejich osud inspirací.

Nejmladší Olsenová nechce dopadnout jako její sestry. "Když jsem je sledovala, došlo mi, jakým směrem chci navigovat svůj kariérní život,“ dodala Elizabeth, která doufá, že se jí záporná strana slávy nedotkne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.