Bývalý král evropských diskoték slaví narozeniny. DJ BoBo je o rok starší, ale vypadá lépe než zamlada

Takhle vypadal DJ Bobo v roce 2007
Takhle vypadal DJ Bobo v roce 2007
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

V 90. letech byl DJ BoBo nekorunovaným králem evropských zábav. Skladby švýcarského diskžokeje, původně vyučeného pekaře, zněly napříč diskotékami všech zemí. Dnes už se sice nehřeje na výsluní, ale zůstává legendou ve formě a hudbu produkuje stále.

Eurodance je styl hudby, který svou největší popularitu zažil v 90. letech, stejně jako DJ BoBo, který hlavně tento styl produkoval. Jeho hudba je nezapomenutelná a hit Chihuahua rezonuje diskotékovými playlisty dodnes.

BoBo, skutečným jménem Peter René Baumann, je aktivní i v současnosti, styl jeho produkce se změnil s ohledem na dobu a trendy, fanoušci ale stále nejraději poslouchají jeho staré hity. 

Koronavirus

Letos v červnu DJ BoBo oslavil 30 let od svého hudebního startu, kvůli pandemii si nemohl výročí vychutnat tak, jak by si přál, začal ale být aktivnější na internetu.

Na Instagramu spustil BoBo taneční výzvu a na Nový rok sestavil pro své příznivce playlist své hudby pro domácí večírky. "Děkuji za podporu, která přichází ze všech koutů světa. Jsem za vás, za své příznivce a vaši věrnost, velmi vděčný,“ napsal na svém profilu.

V úterý 5. ledna slaví legenda stylu eurodance 53 let, na věk ale nepohlíží jako na limitaci, spíše jako na zkušenosti. Videa na jeho profilu jsou důkazem, že formu má stále skvělou a je připraven bavit publikum na internetu i mimo něj, jakmile to bude možné. Na jeho oficiálních stránkách už jsou i termíny koncertů pro letošní a následující rok.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.