Bývalý Muž roku skončil v nemocnici. Martin Zach promluvil o nesnesitelných bolestech od páteře a brnění v nohách bez příčiny

Muž roku Martin Zach
Muž roku Martin Zach
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 2. 2022

Martin Zach (35) navzdory svému handicapu vychovává s manželkou dvě děti. Mladší z nich, dcera Beátka, nedávno oslavila tři měsíce. Pro ŽivotvČesku.cz někdejší vítěz soutěže Muž roku promluvil o tom, že roli dvojnásobného rodiče si užívá, v současnosti ale má velmi bolestivé zdravotní komplikace v oblasti páteře a je v osobním životě omezen. "Vypadalo to jako banalita, ale v pondělí jsem musel do nemocnice, už to bylo nesnesitelné," popsal v úvodu.

Poté, co se Martin Zach stal Mužem roku v roce 2009, měl našlápnuto na úspěšnou kariéru nejen coby model. Bohužel si svůj titul příliš neužil, krátce po soutěži totiž utrpěl vážný úraz, který jej upoutal na invalidní vozík. Se svým osudem se smířil a s postižením se vyrovnal a naučil žít. Jednoduché to ale nebylo. Navíc v současnosti se mu po zdravotní stránce nedaří - trpí velkými bolestmi od páteře a lékaři zatím nemohou určit příčinu.

"Bojuji s tím od prosince, kdy se komplikace dostavily poprvé. Domníval jsem se, že jde o nějaký přechodný jev a že to odezní. Bohužel bolesti, které jsou někdy nesnesitelné, přetrvávají, a tak jsem musel už v úvodu týdne do nemocnice, kde mi udělali několik vyšetření a momentálně čekám na magnetickou rezonanci. Je to dost nepříjemné a omezuje mě to v osobním životě. Tak doufám, že příčinu těch bolestí lékaři odhalí," popsal pro ŽivotvČesku.cz své problémy se zdravím charismatický Martin Zach s tím, že největší oporou mu je rodina, která se o něj stará.

Po ochrnutí v osudném roce 2009 Martin Zach přehodnotil své životní cíle a priority a dostudoval vysokou školu, vrátil se k pohybu a stal se reprezentantem ČR v atletice pro handicapované. Kromě toho také podniká, jeho firma se specializuje na oblečení pro vozíčkáře a prodej kávy. Aktuálně má obavy, aby nešlo o nic vážného.

"Věřím, že to bude dobré, ale samozřejmě obavy mám. Po tom, co mám za sebou, se člověk o své zdraví logicky bojí více. Ale věřím, že lékaři problém najdou a vyřeší," dodal pro ŽivotvČesku.cz hrdý táta dvou krásných dětí s nadějí v hlase, že zase bude vše v pořádku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.