Cameron Diazová přiznala, čeho se kvůli štíhlé postavě musela vzdát. Oblíbila si středomořskou dietu

Cameron Diazová
Cameron Diazová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2021

Patří mezi hvězdy filmového Hollywoodu. Na herečku Cameron Diazovou (48), která zazářila ve filmech Maska, Charlieho andílci nebo Zkažená úča, je zaměřena mediální pozornost a dlouhá léta zůstává v hledáčku bulvárních fotografů. I to přispívá k faktu, že k sobě umí být přísná, ale prioritou pro ni zůstává samozřejmě zdraví. Naučila se omezit některé věci, které dříve milovala, nicméně si uvědomila, že jí ve skutečnosti škodí.

Krásná rodačka ze San Diega začínala jako modelka a když se v roce 1994 objevila po boku Jima Carreyho (59) ve filmu Maska, okamžitě si získala pozornost filmového světa. Stala se hvězdou řady romantických komedií jako Svatba mého nejlepšího přítele, Prostě sexy nebo Jedna za všechny. Její úspěch nabral za roky v herecké branži obrátky, za pokračování Charlieho andílků s názvem Na plný pecky z roku 2003 inkasovala astronomický honorář přes 20 milionů dolarů (v přepočtu přes 436 560 000 českých korun) a zařadila se tak mezi nejlépe placené herečky.

Ale v záři reflektorů je sledovanou osobností, a tak musí dbát také na to, jak vypadá – chtě nechtě to souvisí s její profesí. S tím jí pomáhá osobní trenér celebrit a expert na výživu Teddy Bass. Půvabná blondýnka dodržuje zásadu vyřazení bílých potravin – mezi ty se řadí v prvé řadě bílý cukr, bílá rýže, bílá mouka nebo potraviny zpracované z těchto surovin. Má nastaveno, že sní šest porcí lehkého jídla denně. "Když mi bylo dvacet let, jedla jsem od rána do večera. V každém případě, potřebovala jsem zavést jistá vylepšení. Zbožňuju pečené kuře a hranolky, což už nemůžu," přiznala Cameron Diazová, jak cituje web Stealherhealth.com.

Ve své knize s názvem O umění stárnout a žít naplno pak píše: "Dobrá strava může prodloužit život. To, co jíme, ovlivňuje, jak dlouho žijeme a jak se cítíme každý den, co žijeme." Hereččin stravovací plán se hodně drží tzv. středomořské diety, která zařazuje hodně zeleniny, ovoce a také snadno stravitelných ryb a tuků. Podle ní existuje pět základních věcí, které mají zásadní vliv na proces stárnutí a zdraví – dobrá strava, dostatek kvalitního spánku, dobrá fyzická aktivita v průběhu dne, zdravé formy uvolnění stresu a snaha hledat v životě souvislosti a jeho smysl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.