Čarodějná Uršula Kluková přiznala: Věnuji se kartám, teď se zrovna učím runy, říká o nové zálibě

Nextfoto
Herečka Uršula Kluková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 5. 2021

Herečka Uršula Kluková (79) patří mezi osobnosti, ze kterých i v nelehkých časech sálá pozitivní energie. Pokud je něčím kromě svého typického účesu a kulatých brýlí proslulá, je to až nakažlivý smích. I lockdown a epidemii covidu se snažila zvládnout s optimistickým přístupem. Několik měsíců strávila v Broumově a ani po návratu do Prahy se nenudila. "Nějak jsem se to snažila zaplnit, taky jsem se dobře vyspala," řekla Uršula Kluková pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak volný čas trávila.

Uršula Kluková je jednou z fenomenálních českých hereček, které jsou úspěšné jak před kamerou, tak na divadelních prknech. Stejně jako ostatním umělce, i ji pandemie koronaviru připravila o značnou část pracovních povinností. Na mysli ale herečka neklesala a několik měsíců strávila v klidném malém městě okresu Náchod. Ani v Praze se ale po návratu nenudila.

"Půl roku jsem byla v Broumově, protože tam mám domek. Vzala jsem si s sebou psa i kočku, to jsou moji společníci. Práce tam mám dost, musí se chodit nakupovat, vařit, jíst, může se chodit na různé procházky. Bylo to fajn, ale po půl roce mě to přestalo bavit, protože se mi stýskalo po kamarádech. Tak jsem jela do Prahy, to bylo před Vánoci, kdy jsem byla zase v plné práci, protože jsem je připravovala. Jinak to moc nehrotím, hodně si čtu, starám se o pejska a kočičku. S pejskem chodíme ven do Čechových sadů," řekla pro ŽivotvČesku.cz Uršula Kluková.

Oblíbená herečka nedá dopustit na své rituály. "Samozřejmě se mi stýská hlavně po lidech. Mám nějakou práci v rozhlasu, tam mám taky přátelé. Děláme knížku, kterou budeme prodávat a jezdit s pořadem. Knížka bude o mé kariéře, divadle, o mých kamarádech a známých. Nějak jsem se to snažila zaplnit, taky jsem se dobře vyspala. Každý den se probouzím v osm nebo v půl osmé ráno, to dříve nebylo, budila jsem se v šest nebo v půl sedmé. Také každý den cvičím, mám své rituály a než je udělám, tak je jedenáct, takže mi to utíká," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz dlouholetá umělkyně.

Značnou část volného času strávila Uršula Kluková nad knihami či ezoterikou. "Mám celý život lásku ke knihám, vždy se vrhnu na nějakou četbu a pak si od dobrých spisovatelů sháním i další knihy. Také se věnuji kartám, teď se zrovna učím runy a zabrala jsem se do toho. Kolem ezoteriky se dají také číst všelijaké věci, tak tady mám hodně literatury, karty a tak," popsala herečka pro ŽivotvČesku.cz svůj stálý program.

Na akce s fanoušky se už žena s nakažlivým smíchem a optimistickou duší těší, bojí se ale, že plány nakonec nevyjdou. "Zatím se ještě nic neděje. S František Ringo Čechem máme v červnu jet na Moravu s Dívčí válkou, tak snad se to uskuteční, těším se. Nechci teď nic moc říkat, abych to nezakřikla. Chtěli jsme hrát i v divadle u Pavla Trávníčka, tam mám pěknou roli a lidem se to bude líbit, je to veselé. Doufám, že k tomu dojde. Tohle je svízelná a těžká doba. Zatím to ani venku nevypadá hezky, to počasí nám nepřeje," doplnila Uršula Kluková pro ŽivotvČesku.cz.

Za minulý týden laboratoře odhalily více než 2 tisíce covid pozitivních případů. Přestože ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu