Čeká nás nejteplejší víkend do konce září, říká Dagmar Honsová k příznivým teplotám. Prozradila, co ho místy naruší

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2021

Září dosud vypadá spíše jako letní měsíc - teploty stoupají i nad 25 stupňů Celsia a například dnes má být v Česku tepleji než v Řecku. O víkendu už ale obloha bez mráčku nebude a deštníky či pláštěnky se budou hodit. Teplotně nicméně půjde o nejpříjemnější víkend do konce tohoto měsíce, podzim se o slovo podle předpovědí přihlásí po 20. září. "V pátek začne docházet k přibývání oblačnosti a místy se budou tvořit přeháňky, ojediněle i bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Konec srpna nebyl příznivý a poslední prázdninové dny provázely nízké teploty a déšť. S příchodem září se počasí ještě zlepšilo, teploty jsou letní a nebe bez mráčku. Přestože ještě v pátek rtuť na teploměrech vyšplhá až na 28 stupňů Celsia, obloha už se zatáhne a oblačnosti v průběhu víkendu ubývat nebude.

"Počasí se začne kazit až na víkend, přesněji v pátek, kdy začne docházet k přibývání oblačnosti a místy se budou tvořit přeháňky, ojediněle i bouřky. Ještě v pátek ale naměříme až 28 °C, o víkendu to budou teploty letní. A vypadá to, že půjde o nejteplejší víkend do konce září," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Před víkendem budou teploty šplhat jen těsně pod tropickou hranici, obloha už se ale začne zatahovat. "V pátek bude jasno až polojasno, na západě území až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Po ránu se mohou objevit i mlhy. Ranní teploty budou 14 až 10 °C, ty odpolední pak 24 až 28 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"V sobotu čekáme polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Po ránu mohou být ojediněle mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, odpolední hodnoty vystoupají v Čechách na 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 23 až 26 °C. V neděli čekáme oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Po ránu mohou být ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ráno naměříme 15 až 11 °C, odpoledne pak 21 až 25 °C," předpověděla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jak bude o víkendu.

K prvnímu výraznějšímu ochlazení, kdy počasí začne připomínat skutečný podzim, dojde po 20. září. Dá se proto předpokládat, že ačkoli se během tohoto víkendu obloha zatáhne, s letními teplotami bude tím nejpříjemnějším, jaký nás v následujícím období čeká.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.