Čeká nás příjemný pracovní týden. Do Česka míří teplý vzduch, bude až 18 stupňů Celsia, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2020

I když momentálně prožíváme nejchladnější říjen od roku 2015, počasí se umoudří. Už v nadcházejícím pracovním týdnu se v Česku oteplí, a to vlivem proudění teplého vzduchu, který míří na území České republiky. "Naměříme až 18 stupňů Celsia," předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Po vydatných deštích, které na mnoha místech republiky zvedly hladiny řek až na 3. stupeň povodňové aktivity a potrápily hasiče, se dočkáme změny.

"Studené severní proudění, které k nám přináší výrazně podprůměrné teploty v porovnání s normálem, na horách stále na vrcholcích 30 centimetrů sněhu, tak se bude měnit na teplý vzduch od jihozápadu. A během týdne při zmenšené oblačnosti naměříme až 18 stupňů Celsia. Konkrétně od středy až do pátku," řekla pro ŽivotvČesku.cz Honsová.

Pro řadu lidí jde o příjemnou zprávu. Současné chladné počasí nedělá nikomu radost a díky tlakové výši od jihozápadu, která bude postupovat přes střední Evropu, začne ubývat oblačnosti i deště.

"Konečně by měly přijít dny, kdy bude ráno zataženo nízko inverzní oblačností a mlhavo, ale během dne by se oblačnost měla protrhávat až na polojasno. Čeká nás tedy příjemný pracovní týden. Déšť a ochlazení nás čeká až o nadcházejícím víkendu," dodala meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.