Čekají mě zámky a venkovní scény, těší se Ivana Jirešová. Prozradila, v čem se snaží zdokonalit

Herečka Ivana Jirešová
Herečka Ivana Jirešová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2021

Televizní diváci si zamilovali herečku Ivanu Jirešovou (43) mimo jiné jako barmanku Lucii v oblíbeném seriálu z lékařského prostředí, který pro ni znamenal 16 let života. Po dlouhém období epidemie se znovu vrací naplno ke své profesi a začíná zkoušet připravovaný muzikál. V práci je na sebe ale velmi přísná a klade na sebe vysoké nároky. "Účinkuju v muzikálech a přijde mi férové, aby můj výkon byl co nejlepší. Když mám hereckou roli, kde je i zpívání, tak bych nerada, abych podala neúplný výkon. Budeme hrát i ve venkovních prostorách na velkých scénách a na zámcích. Opravdu moc se na to těším," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Kultura se probouzí a umělecká sféra zažívá pozvolný návrat do běžného života. To se úzce týká také Ivany Jirešové, která po nedobrovolném volnu způsobeném epidemií a vládními restrikcemi, začíná znovu zkoušet a hrát. Sympatická představitelka Lucie Vágnerové z lékařského seriálu nepatří k lidem, kterým chybí ambice se neustále zlepšovat. Právě naopak.

"Snažím se zdokonalovat ve zpívání. Už zhruba pět let chodím na hodiny zpěvu. Účinkuju v muzikálech a přijde mi férové, aby můj výkon byl co nejlepší. Když mám hereckou roli, kde je i zpívání, tak bych nerada, abych podala neúplný výkon. Proto to beru vážně a chci na sobě pracovat a být profesionální," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v připravovaném muzikálu Robinson Crusoe jsou těžké skladby, na které je potřeba mít pevné pěvecké základy, o které se může opřít.

"Máme za sebou takovou malou předpremiéru v divadle a budeme hrát i ve venkovních prostorech - na velkých scénách a na zámcích. Opravdu moc se na to těším. V muzikálu hraju ženu Robinsona. Je to připsaná postava, protože v originále od Daniela Defoea tam není. Než Crusoe opustí Anglii, zamiluje se do ní a ona na něj věrně celou dobu čeká," dodala Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.