Celý červenec se ponese ve znamení bouřek. Meteoroložka upřesnila, jak to v první polovině prázdnin bude s vlnami tropických veder

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2022

Prázdniny už oficiálně začaly a s nimi i sezóna dovolených. Kdo si teď na jednu vyrazí přímo v tuzemsku, nemusí se bát tropických teplot, které se přihlásí o slovo až ve druhém červencovém týdnu. Nesnesitelných veder a sucha ale není třeba se úplně bát. "Celkově letošní červenec nepřinese tolik tropických dnů a takové vlny veder jako například v roce 2018," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Prázdniny začaly a s nimi i sezóna dovolených, letních táborů a pravidelného koupání v rybnících, řekách či bazénech. V posledních dnech se počasí nese ve znamení bouřek a tento charakter bude možné pozorovat nadále i po celý měsíc. Zároveň ale budou přicházet i vlny tropických teplot.

"Hned první červencový víkend přinese zklidnění počasí a ve druhé polovině prvního červencového pracovního týdne se bude ochlazovat a nejvyšší odpolední teploty se budou postupně pohybovat pod letní hranicí 25 °C. Celkově letošní červenec nepřinese tolik tropických dnů a takové vlny veder jako například v roce 2018, ani takové sucho, jako bylo v létě 2015, by nemělo panovat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V období od 1. do 10. července bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty zpočátku období 18 až 13 °C, postupně 14 až 8 °C. Denní teploty zpočátku období 24 až 32 °C, postupně 18 až 24 °C.

Ve dnech od 11. do 20. července bude zpočátku období převážně polojasno, pouze při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky. Ve druhé polovině období srážky a bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 10 °C. Denní teploty v první polovině období 20 až 27 °C, postupně kolem 30 °C.

V období od 21. do 31. července bude zpočátku polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ve druhé polovině období skoro jasno až polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 24 až 30 °C, koncem období až kolem 32 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.