Celý útok na reportéra a kameramana u vleku v Čenkovicích. Zaměstnanci televize lidé vyhrožují násilím

Záběry z napadení reportéra
Záběry z napadení reportéra
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2021

Vláda nekompromisně rozhodla o tom, že provoz vleků bude uzavřen, v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku si s tím provozovatel ale hlavu nedělal. Naopak avizoval, že se bude jezdit. Po reportáži v Televizních novinách o spuštěném vleku se zvedla vlna rozporuplných reakcí. V současnosti lidé reportérovi nejsledovanější tuzemské televizní stanice na sociálních sítích navíc vyhrožují násilím. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení štábu televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

V Česku umírají lidé kvůli šíření zákeřného viru, vláda se snaží brzdit epidemii omezeními a přesto se najde řada lidí, kterým jsou osudy druhých jedno a vládní nařízení ignorují. Takový příběh se psal v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku, kde provozovatel vleku ignoroval nařízení o zákazu spuštění vleků.

Kolem jel štáb televize Nova. Reportér, když viděl, že lidé ignorují zákaz v době, kdy má Česko přes 16.000 obětí v souvislosti s covidem, se chtěl jít zeptat provozovatele, jak je možné, že přes vládní opatření jezdí. Z videa je patrné, že se mu otázku nepodařilo ani položit. Reportéra s kameramanem totiž začala obsluha vleku okamžitě fyzicky napadat. K němu se přidali lidé, kteří nešetřili vulgarismy.

Reportér na místě pouze vykonával svou práci a za to byl fyzicky napaden lidmi, kteří porušovali platná nařízení, která mají ochránit lidi před nemocí či případnou smrtí. Naopak se na sociálních našli další, kteří reportérovi vyhrožují třeba i násilím.

Provozovateli vleku za porušení vládních opatření hrozí vysoká pokuta. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení zaměstnanců televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Provozovateli vleku hrozí pokuta až do výše tří milionů korun, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.