Ceny a čekací doby, než vás pustí na pražská koupaliště. V tropech byla fronta i na dvě hodiny, říká pokladní

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2021

Návštěvníci bazénů a wellness center mohou nově zaplnit 75 procent jejich kapacity místo dosavadních 50 procent.. A zejména v tropickém počasí se tvoří před vstupem na koupaliště fronty. "Pokud je zataženo, tak je to v pohodě a nečeká se vůbec. Když ale bylo o víkendu tropické počasí, tak byla fronta i na dvě hodiny," sdělila pro ŽivotvČesku.cz obsluha pokladny na pražském koupališti Petynka.

Prázdninové měsíce jsou pro většinu bazénů a bazénových center nejdůležitějším obdobím roku. Ode dneška mohou provozovatelé areálů koupališť a bazénů naplnit kapacitu ze 75 procent. Zda budou v letošní sezóně moci navýšit kapacitu na 100 procent, závisí na vývoji epidemické situace.

Redakce ŽivotvČesku.cz zjišťovala, jaká je situace v Praze a jak dlouho se před vstupem do bazénů čeká. Obecně platí, že víkendy jsou pro návštěvníky horší než dny v pracovním týdnu. K večeru se tvoří menší fronty než přes den. Pokud je pod mrakem, tak se tvoří menší fronty než v tropických vedrech. Enormní zájem o koupání byl v Praze hlavně o tropickém víkendu.

"Když je zataženo, tak je to v pohodě, a nečeká se vůbec. Během uplynulého víkendu s tropickým počasím ale byla fronta i na dvě hodiny. Hlavně přes poledne všichni chtěli dovnitř a nikdo neodcházel. K večeru už to bylo lepší. Kapacitu jsme měli 800 lidí, od soboty se zvýší na 1200. Veřejnost může počet návštěvníků sledovat u nás na webu," řekla pro ŽivotvČesku.cz obsluha pokladny na pražském koupališti Petynka.

"Předevčírem jsme měli jen osm lidí, bylo zataženo a všední den, proto je lidí málo. O tropickém víkendu se u nás na vstup čekalo tak dvacet až čtyřicet minut. Měli jsme kapacitu 400 lidí a o víkendu se to překračovalo, bylo nutné to stopnout a kdo chtěl dovnitř, tak musel čekat, až půjde někdo ven. Frontu zdržuje i to, že se každému kontrolují testy. Od soboty budeme mít zvýšenou kapacitu na 600 osob," řekla pro ŽivotvČesku.cz pokladní Sportovního areálu na Pražačce.

"Kapacita koupaliště je ode dneška zvýšena na 75 procent. Když je zataženo, tak se nečeká. Při hezkém počasí ale nemohu zaručit nic. O minulém víkendu jsme měli stop stav už ve 12, otevíráme v 10 hodin. Jak dlouho se bude na vstup čekat nevím, záleží na tom, v jakém tempu lidé odchází," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zaměstnankyně koupaliště Kolovraty na Praze 10. Celodenní vstupné pro jednotlivce zde vyjde na 150 korun, po 16. hodině je o 30 korun levnější. Čtyřčlennou rodinu celodenní vstup vyjde na 400 korun.

"U nás se nečekalo ani o víkendu, areál nemá stanovenou kapacitu, tak jsme pouštěli bez čekání," sdělila pracovnice koupaliště Ládví. Základní celodenní vstupné na zdejším koupališti vyjde na 150 korun. Rodina (dvě děti a dva dospělí) zaplatí na celý den 390 korun.

Plavecký bazén na stadionu SK Slavia láká návštěvníky na celodenní vstupné 180 Kč, po 16. hodině je vstup o 40 korun levnější. Tříčlenná rodina zaplatí 400 korun za celodenní vstup, po 16. hodině o 100 korun méně.

Do bazénu v Podolí stojí celodenní vstup 190 Kč, po 15. hodině je levnější o 50 korun. Tříčlenná rodina zaplatí za celý den 380 korun, po 15. hodině je vstup pro rodinu o 100 korun levnější.

Sportovní areál na Pražačce zve tříčlennou rodinu na celý den za 350 korun. Jednotlivec zaplatí za celý den koupání a plavání 160 korun, po 16. hodině je vstup o 40 korun levnější.

Velmi oblíbené je koupaliště v Divoké Šárce. Celodenní vstup je za 120 korun pro jednotlivce, po 16:30 pak za pouhých 90 korun. Ke koupališti není možné dojet autem, od zastávky MHD je nutné jít asi 20 minut pěšky.

Koupaliště Petynka láká tříčlennou rodinu na celodenní vstup za 330 korun, po 16. hodině je vstup o 30 korun levnější. Celodenní vstup pro jednotlivce je za 160 korun, po 16. hodině za 140 korun.

Koupaliště Stírka na Praze 8 zve čtyřčlennou rodinu na koupání za 390 korun. Jednotlivci zaplatí 150 Kč a po 16. hodině jen 90 korun.

Sportovní areál Hloubětín má vstupné na hodinu za 120 korun, na 1,5 hodiny za 160 korun. Kapacita venkovního bazénu je nyní pouze 20 osob.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.