Černé mikádo, tetování a kila navíc: Amanda Bynes prošla drastickou proměnou, je k nepoznání

Herečka Amanda Bynesová si prošla těžkou drogovou závislostí
Herečka Amanda Bynesová si prošla těžkou drogovou závislostí
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Americká herečka Amanda Bynes (34) bývala hvězdou oblíbených romantických komedií – zahrála si například ve filmu Co ta holka chce, Královna ročníku nebo Super náhradník po boku hereckého kolegy a tanečníka Channinga Tatuma (40). Ale sláva se pro ni stala postupem času důvodem k tomu, aby si začala zahrávat s nebezpečnou závislostí na drogách, alkoholu a lécích. Její život se obrátil vzhůru nohama a populární tvář showbyznysu se po řadě skandálů stáhla do ústraní.

Herečka Amanda Bynes, celým jménem Amanda Laura Bynes, získala obrovskou popularitu jako mladá dívka především díky hlavním rolím v populárních romantických komediích, do kterých byla hojně obsazovaná. Ale ruku v ruce s rostoucí slávu začala mít v šestnácti letech psychické problémy a deprese, které se naučila řešit prostřednictvím drog, především marihuany. Užívala také lék Adderall, který pomáhá s poruchou pozornosti, hyperaktivitou a někdy se použivá také k léčbě narkolepsie.

"Když jsem natáčela jeden film, pamatuju si, že jsem seděla v přívěsu a vzala jsem si Adderall, protože jsem měla dojem, že mě »nakopne«. Byla jsem po něm hodně roztržitá a nedokázala jsem se vůbec soustředit na svou roli a pamatovat si text," přiznala v roce 2018 Amanda Bynes v rozhovoru pro BBC.

Drogy se pro ni staly každodenní rutinou a její život se proměnil v sociální domácí izolaci, kdy pro ni existovala jen televize a sociální sítě. V roce 2010 definitivně přestala hrát a existoval pro ni pouze Twitter, skrze který vysílala do světa prapodivné zprávy, ze kterých fanoušci začali dedukovat, že herečka není úplně v pořádku.

"Nejsem schopná vrátit čas, ale kdybych mohla, udělala bych to. Je mi moc líto těch, kterým jsem ublížila a kterým jsem lhala, opravdu mě to užírá. Všechno, na čem jsem tak tvrdě pracovala, jsem zničila kvůli svým aktivitám na Twitteru. Ale není to chyba sociální sítě, ale pouze moje," promluvila otevřeně pro newyorský časopis Paper.

Policie evidovala řadu útoků a skandálů, které měla Amanda Bynes na svědomí a byla také opakovaně zatčena. Její matka převzala kontrolu nad jejími finančními a právními záležitostmi a tehdy 28letá herečka skončila dokonce v psychiatrické léčebně. Nakonec se jí přece jenom podařilo dát si život do pořádku a i když se k herectví zatím nevrátila, umělecká sféra jí zůstala stále blízká. Věnuje se návrhářství a jejím snem je vytvořit vlastní módní značku. Bez pozlátka Hollywoodu je šťastná a se snoubencem Paulem Michaelem se po půl roce konečně ukázala na veřejnosti, když šli v Los Angeles společně nakupovat. Kdysi zářící blondýnka, která se věnovala i modelingovým kampaním, se změnila k nepoznání. Nechala si potetovat tvář, ostříhala se a obarvila načerno a její konfekční velikost se změnila o nějaké to číslo. Ale nejpodstatnější je, že se cítí šťastná a postupně se zbavuje »démonů minulosti«, kteří ji málem stáli život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.