Černý pátek na českých silnicích. Zemřelo 6 lidí, jde o nejvyšší číslo od začátku roku

V pátek zemřelo letos nejvíce lidí.
V pátek zemřelo letos nejvíce lidí.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2020

Poslední den v pracovním týdnu se zařadí mezi nejtragičtější dny na českých silnicích. Bohužel při nehodách na komunikacích zemřelo šest lidí. Jde letos o nejvyšší číslo během uplynulých 24 hodin.

Zatím nejtragičtějšími dny byly podle dostupných policejních statistik úterý 28. dubna a pátek 12. června, kdy zemřelo 5 lidí. Pátek 3. července je bohužel překonal...

Tři z pátečních nehod se staly v Moravskoslezském kraji a po jedné ve Zlínském a Královéhradeckém kraji a jedna v Praze.

Největší nehoda, se stala krátce po 17. hodině na Frýdecko-Místecku. Devětatřicetiletý motocyklista vjel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím vozem.

Druhá tragická nehoda se stala v pátek před 18. hodinou na silnici u Starého Jičína - Dubu. Opět šlo o čelní střet, když Škoda Superb jedoucí do Nového Jičína z Bělotína zřejmě v klesání dostala smyk a srazila se s protijedoucí octavií.

Třetí tragickou nehodu v moravskoslezském kraji pak policie řešila na ulici Orlovské v Rychvaldu na Karvinsku. U rybníku Cihelňák zde řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a také narazil do protijedoucího vozidla. Na místě zahynula devětašedesátiletá žena.

V Praze havaroval skútr v Poděbradské ulici, nepřežil čtyřiačtyřicetiletý řidič. Další motorkář zemřel dnes v nemocnici po páteční nehodě u Frýdku-Místku. Na sjezdu z dálnice D48 v Dobré se srazil se dvěma osobními auty.

Podle statistik policie jsou nejčastější příčinou smrtelných nehod nedodržování rychlosti, nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky, nevěnování se řízení a přejetí do protisměru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.