Reklama:

Čerstvá dvojnásobná maminka Lucie Šafářová už nedokázala vydržet bez pohybu. Vyrazila s kočárkem do centra Prahy. Ohledně hubnutí chůzí promluvila lékařka

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

Tenistka Lucie Šafářová před pár týdny přivedla na svět syna Olivera. I když za sebou zatím nemá ani šestinedělí, neposedná maminka už vyrazila na procházku po Praze i s malým chlapcem v kočárku. "Mám pořád ráda různé sporty, jsem hodně aktivní člověk, ráda jsem v pohybu a cvičení mě baví neustále," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz, proč si zkrátka nemůže pomoct.

Reklama:

Tenistka Lucie Šafářová (34) se stala dvojnásobnou maminkou. K dceři Leontýnce (2) nyní přibyl ještě mladší bráška Oliver. Tomáš Plekanec (39), tatínek obou dětí, je tak otcem již čtyř potomků - s bývalou manželkou Lucií Vondráčkovou (42) má totiž ještě další dva syny.

Reklama:

Přestože maminky v šestinedělí se často věnují spíše odpočinku, Lucie Šafářová je z jiného těsta a na jednom místě zkrátka příliš dlouho nevydrží. Proto již vyrazila i se synem na pořádnou procházku po Praze. Je vidět, že její aktivita před porodem jí pomohla k tomu, aby se velmi brzy mohla vrátit k běžnému životu.

Že Olivera nečeká žádné »leháro«, dala ostatně tenistka najevo již v momentě, kdy se s novorozeným chlapcem poprvé pochlubila na sociální síti. "Malý bráška už je s námi! Vítej v té naší sportovní rodině, Oliverku! Jsme moc šťastní, že tě máme! Velké díky porodnici na Obilním trhu, úžasné porodní asistentce Evě Štenclové i panu docentu Unzeitigovi za skvělou péči," uvedla tehdy na sociální síti Instagram pohledná Lucie.

Maminky, které by si z Lucie Šafářové chtěly vzít příklad s vidinou snadného shození poporodních kil, by se však měly mít na pozoru ohledně toho, kolik času by se musely týdně procházet, aby se dostavil kýžený efekt. "Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně. To se ale nebavíme o hubnutí, ale o tom, aby byl člověk zdravý. Ještě za socialismu měla přitom průměrná maminka na mateřské tak 28 hodin pohybu týdně, což už je množství, které se na kondici projevit mohlo," uvedla pro ŽivotvČesku.cz lékařka Kateřina Cajthamlová ohledně hubnutí za pomoci chůze s kočárkem.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: