Češi chtějí za prezidenta Marka Ebena. Umím si ho na Hradě představit, říká kolegyně Tereza Kostková

Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková
Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2021

Podle Čechů je ideálním kandidátem na prezidenta moderátor a herec Marek Eben (63), ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Jako nejvhodnějšího kandidáta vidí Ebena 16 procent lidí, kteří se průzkumu zúčastnili. Dlouholetou kolegyní Marka Ebena je Tereza Kostková, společně moderují oblíbenou taneční soutěž, která se letos dočká své už 11. řady. Herečce představa moderování s prezidentem absurdní nepřipadá. "Umím si představit Marka Ebena na Hradě. Nejsem si jistá, že by chtěl," uvedla Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz.

Průzkum agentury STE?/MARK prováděný v březnu a dubnu letošního roku ukázal, koho by Češi rádi viděli na pozici prezidenta. S 16 procenty hlasů vyhrál moderátor Marek Eben, jehož jméno se v podobných průzkumech objevovalo i v minulosti a lidé tak zájem o jeho kandidaturu projevují poměrně často.

Oblíbený moderátor Marek Eben je už léta moderátorem oblíbené taneční show. Jeho kolegyní je herečka Tereza Kostková, se kterou tvoří dnes už legendární televizní dvojici. Té představa, že by se měl stát prezidentem, nepřipadá absurdní.

"Moderovat StarDance s panem prezidentem Ebenem si umím představit a umím si představit Marka Ebena na Hradě. Nejsem si jistá, že by chtěl, ale rozhodně si ho tam umím představit," řekla pro ŽivotvČesku.cz Tereza Kostková, letitá moderátorská kolegyně charismatického »spíkra«.

V průzkumu se jako druhá za Markem Ebenem umístila s 12 procenty hlasů senátorka Miroslava Němcová, 10 procent lidí pak hlasovalo pro předsedu vojenského výboru NATO Petra Pavla, který se tak umístil na třetím místě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.