Češi mají největší zájem o dovolenou v Řecku. Mluvčí popsala, jaké podmínky bude potřeba splnit

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2021

Ani pandemie koronaviru Čechy neodrazuje od cestování, mnozí už mají na léto koupené zájezdy. Největší zájem je o Řecko. Turistická zařízení se na příjezd hostů poctivě připravují a konkrétně Řecko je připravené je přivítat ještě před prázdninami. "Řecká vláda oznámila, že občanům EU bude od 15. května 2021 stačit pro vstup do země pouze negativní PCR test anebo potvrzení o očkování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Popsala také, proč je v této době lepší cestovat s cestovní kanceláří než na vlastní pěst.

Do Itálie a Chorvatska se Češi často vydávají autem na vlastní pěst, co se týká zájezdů od cestovních kanceláří, největší zájem letos projevují o kouzelné Řecko. Pandemie koronaviru zřejmě nebude mít na letošní letní sezónu tak velký dopad, jak se předpokládalo, konkrétně nejžádanější destinace bude připravená přivítat hosty už za pár dní.

"Řecká vláda oznámila, že občanům EU bude od 15. května 2021 stačit pro vstup do země pouze negativní PCR test anebo potvrzení o očkování. Ruší se tím povinnost setrvat v sedmidenní karanténě," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Češi si po nepříjemných měsících, kdy si nemohli zajít ani do restaurace či do obchodu nakoupit oblečení, chtějí oddechnout. "U Čechů vede v létě osmidenní zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive, letecky. Nejčastěji odletí v sobotu 3. července. Zájezdy nejvíce kupují čtyřicátníci," řekla Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Menší zájem o zájezdy do opěvovaného Chorvatska může být ovlivněn i tím, že do této země se Češi často vydávají po vlastní ose. Nasednou do auta a za několik hodin už si užívají slunce na pláži. V letošním roce je ale rozhodně lepší varianta dovolená s cestovní kanceláří.

"V této době bych rozhodně doporučila cestovat organizovaně s cestovní kanceláří. Přeci jen nad vámi někdo drží ochrannou ruku a se vším vám pomůže, krom toho CK přicházejí s různými výhodami, aby člověk při nákupu letní dovolené vlastně nic neriskoval. Například zdarma výměnu termínu nebo destinace ještě pár dní před odletem. Všem bych doporučila naše speciální připojištění, jednorázově za 320 Kč po Evropě a 650 Kč po světě. Kryje vám léčebné výlohy spojené s covidem, náhradní dopravu do ČR, ubytování v karanténě a také storno zájezdu, kdybyste covidem onemocněli před odletem," doplnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí CA Invia Andrea Řezníčková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.