Češi musí dodržet tuto jednu ze 3 podmínek: Chorvatsko pak nabízí bezpečnou dovolenou

Chorvatsko je oblíbenou destinací nejen pro turisty z Česka
Chorvatsko je oblíbenou destinací nejen pro turisty z Česka
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 4. 2021

Chorvatská turistická zařízení se už nyní připravují na letní sezónu, i přes pandemii totiž očekávají nápor lidí, kteří oblíbenou destinaci zvolí pro svou dovolenou. Prioritou je bezpečnost, Češi ale i přesto, že jsou v covidových statistikách na nejhorších pozicích, jsou v zemi očekáváni. K Jadranu mohou vycestovat turisté, kteří splní alespoň jednu z těchto tří podmínek - buď musí mít negativní PCR test starý maximálně 48 hodin, nebo mají za sebou očkování proti koronaviru, či onemocnění covid-19 prodělali v posledních šesti měsících.

Už nyní se chorvatská turistická zařízení intenzivně připravují na letní sezónu. Bezpečnost je pro dovolené u Jadranu v letošním roce prioritou číslo 1 a bude kladen důraz na dodržování protiepidemických opatření. Rozvolnění v průběhu prázdnin loňského roku vedlo k nárůstu počtů nakažených a podobnou chybu země nechce opakovat.

Český konzul v Chorvatsku Pavel Duchoň pro web iDnes.cz uvedl, že pro oblíbenou dovolenkovou zemi je v letošním roce klíčový slogan »Chorvatsko, vaše bezpečná destinace«, kterým jsou označena zařízení, jež dbají na dodržování opatření. Těch je zhruba 6 tisíc. Stát také uvažuje o přednostním očkování pracovníků v oblasti cestovního ruchu.

"Co se týče Chorvatska, letos v létě se tam zatím chystají tisíce klientů. Momentálně se vyčkávalo, co se stane, už je na dosah zelený certifikát a očekáváme opravdu velký nárůst zájezdů. Chorvatsko bude akceptovat proočkované lidi, otestované turisty a lidi s protilátkami. Průměrný turista jede většinou vlastním vozem na osm dní, bydlí v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí," popsala pro ŽivotvČesku mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Češi, ačkoliv jsou na nejhorších příčkách v covidových statistikách, budou v Chorvatsku v létě vítáni. Dovolená u Jadranu ale bude podmíněna jednou ze tří zásad. Těmi jsou negativní PCR test starý maximálně 48 hodin, očkování proti koronaviru, či přítomnost protilátek způsobená proděláním nemoci covid-19 v uplynulých 6 měsících.

Návrat do České republiky z Chorvatska a Rakouska se ode dneška ztíží lidem neočkovaným pr...

V letošním roce je očekáváno, že na dovolenou do Chorvatska se spousta Čechů už tradičně vypraví autem. V loňském roce poprvé vyjely i vlaky, tato forma cestování byla úspěšná a očekává se, že zájem o ni bude i letos. Letecká doprava bude pak pro své zasažení covidem podle očekávání nejméně vytížená.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu