Češi od příštího týdne nesmí do Tuniska. Klientům se zájezdy nabízíme alternativu, řekl mluvčí cestovní kanceláře

Tunisko - ilustrační snímek
Tunisko – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2021

Tunisko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů, zároveň se ale jedná o zemi, která od 5. července na cestovatelské mapě zčerná a ministerstvo zahraničí tak zakáže do ní vycestovat. Lidé, kteří si už zájezd na červenec do Tuniska koupili, nyní řeší, jak s novou situací naloží. Cestovní kanceláře jsou ochotné jim vyjít vstříc. "Od teď všem klientům, kteří měli odletěl do Tuniska, včetně pátečních a sobotních letů před tím, než bude Tunisko na černém seznamu, nabízíme alternativu," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Češi, kteří chtěli v červenci odcestovat do Tuniska, mají smůlu. Dovolená v této zemi bude podle cestovatelského semaforu zapovězena. Od 5. července bude v černé zóně, která značí extrémní nebezpečí nákazy koronavirem a kam bude Čechům zakázáno cestovat. Výjimka platí jen pro občany dané země či naléhavou cestu, která musí být předem oznámena ministerstvu zahraničních věcí. Prozatím opatření platí do 31. července.

Mnoho Čechů, kteří zájezd do Tuniska v červencovém termínu již koupili, se nyní obává, co se stane s jejich penězi, když nevycestují. Cestovní kanceláře jsou ale připravené svým klientům vyjít vstříc - v nabídce je nejen náhradní zájezd do jiné destinace, ale i vrácení peněz.

"Od teď všem klientům, kteří měli odletěl do Tuniska, včetně pátečních a sobotních letů před tím, než bude Tunisko na černém seznamu, nabízíme alternativu. Například jsme v sobotu operativně udělali dodatečný let do Bulharska, což je cenově srovnatelná destinace s příjemnou dobou doletu a vhodná pro rodiny s dětmi, nebo si mohou vybrat jiný zájezd z naší nabídky. Druhou možností je pak vrácení peněz," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

Akční herec Jason Statham (55) si čas od času musí dát pauzu od náročného natáčení filmů, ...

Zájezdy do Tuniska na červenec v nabídce nebudou a další cestování do této destinace ovlivní až rozhodnutí ministerstva, zda platnost opatření 31. července prodlouží, či nikoliv. "Aktivně zájezdy do Tuniska nabízet nebudeme, lety jsme zatím zrušili a na červenec si zájezd tam nikdo koupit nemůže. Co bude dál, se teprve uvidí. Primárně začneme řešit klienty, kteří mají odlétat v nejbližších dnech a budeme s nimi situaci řešit již zmíněným způsobem," dodal Jan Bezděk pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.